Foto: BrightSide.me

Leto a dovolenky sú najlepším obdobím počas roka, kedy si môže každý z nás oddýchnuť.

Niektorí ľudia vyslovene neznášajú cestu, ktorá býva často únavná a dlhá. Prežite ju aj vďaka týmto trikom. Nebavia vás dlhé cesty v aute, autobuse či lietadle? Jednoducho si ich spríjemnite a uľahčite pomocou niekoľkých trikov, ktoré by ste mali určite vedieť. Odteraz už ani jedna cesta na dovolenku nebude zdĺhavá alebo nudná.

Núdzové nabíjanie mobilu

wikimedia.org

Potrebujete si počas cesty nabiť mobil, no nikdy v okolí nie je žiadna zásuvka? Nezúfajte. Stačí, ak sa na letisku či niekde, kde čakáte, nachádza televízia. Do nej si svoju nabíjačku jednoducho zapojíte pomocou USB a mobil nabijete.

Jedenie v aute

Počas dlhej cesty je úplne normálne, ak sa chcete najesť v aute bez toho, aby ste niekde zastavili a mali pauzu. Nevýhodou toho je najmä to, že pri jedení máte úplne všade omrvinky, kúsky z jedla a keď si svoju žemľu či inú pochúťku odložíte nabok, jednoducho sa šmýka a padá na zem. Stavte na menšie košíky z plastu, do ktorých jedlo vložíte a nič sa vám nebude nikde sypať.

Organizér na zadné sedadlo

Sedávate vzadu spolu s niekým a nemáte dostatok miesta na vaše veci? Stavte určite na organizér, do ktorého si môžete vložiť úplne všetko čo potrebujete mať počas cesty pri sebe. Môžete si doň dať fľašu s vodou, jedlo, karty na hranie alebo aj tablet, na ktorom budete pozerať svoj obľúbený seriál.

Seďte v aute na správnom mieste

View this post on Instagram

Haha I'll take shotgun any day! #CarPositions haha

A post shared by DjKnock (@djknock) on

Dôležité je aj rozloženie cestujúcich v aute. Ak radi rozprávate a máte dobrý vzťah s vodičom, určite by ste mali sedieť vedľa neho. Oplatí sa to najmä vtedy, ak cestujete niekoľko hodín. Tým, že budete stále o niečom rozprávať, budete tak zabávať šoféra a ten nezaspí. Človek, ktorý sedí vpredu, by však mal vedieť aj dobre navigovať a byť dobrým DJ-om, aby v aute nebolo ticho. Takisto však nezabúdajte ani na to, aby ste dobre naložili batožinu. Tá by sa nemala počas jazdy posúvať z miesta na miesto v kufri.

Strata batožiny

pixabay.com

Ak cestujete lietadlom, určite viete, že strata batožiny nie je nič zriedkavé. Práve preto by ste si mali zakúpiť nejaké visačky, na ktoré napíšete svoje meno. Tak sa vám kufor dopraví bez problémov späť.

Predlžovací kábel

wikimedia.org

Možno sa vám to zdá ako vec, ktorú nepotrebujete, no ak vás cestuje viac, určite predlžovačku budete potrebovať. V mnohých hotelových izbách sa nachádza iba jedna, maximálne dve zásuvky, do ktorých sa často zapájajú len stolové lampy. Ak si však chcete nabiť mobily viacerí, jednoducho na to použite predlžovací kábel s viacerými zásuvkami. Rovnako sa to hodí aj keď cestujete niekam lietadlom a na letisku je málo zásuviek.

Čisté držiaky nápojov v aute

wikimedia.org

Počas cesty autom na dovolenku sa možno zastavíte a kúpite si kávu v poháriku. Ten si automaticky vložíte do držiaku v aute. Papierové poháriky však majú tendenciu tiecť, a preto môžete mať držiaky mokré. Riešením sú utierky alebo servítky, ktoré si dáte na dno držiakov. Už nikdy ich tak nebudete mať špinavé.

Kozmetika v menšom balení

Pri balení nastáva vždy problém, že sa vám väčšina vecí nezmestí do kufra alebo máte viac kilogramov, ako je dovolených na letisku. Jednoduchým riešením je zmenšiť objem kozmetiky, ktorú toľko nepotrebujete. Neberte si veľké balenia šampónov či krémov na tvár. Kúpte si menšie nádobky, do ktorých si krém prelejete. Tieto nádobky potom jednoducho zbalíte, pretože sa zmestia úplne všade.

Nájdite ten najlacnejší benzín

Pixabay

Cestovanie autom môže byť v niektorých krajinách veľmi drahé, pretože pohonné hmoty ako benzín či nafta majú vysoké ceny. Stiahnite si do mobilu aplikáciu, ktorá vám nájde vždy najlacnejšiu čerpaciu stanicu a tak ušetríte.

Voda zdarma

wikimedia.org

Ak chcete ušetriť ešte viac, nekupujte vodu a hľadajte ju zdarma. Môžete ju nájsť napríklad v mnohých reštauráciách. Dobré je zistiť si dopredu, kde je voda pitná rovno z kohútika a nabrať si do vlastnej fľaše.

Pozri aj: 12+ najlacnejších leteniek na toto leto, s ktorými sa dostanete do najkrajších európskych miest

brightside.me
Uložiť článok

Najnovšie články