Foto: Imgur

brooklynskyfrajer / / Série
To, že pri výbere peňazí z bankomatu by ste mali byť opatrní, je už naozaj obohraná pesnička. Dnes vám prinášame 10 prípadov, pri ktorých by ste nemali zanedbať svoju obozretnosť.

Bankomatoví podvodníci sú zo dňa na deň vynaliezavejší. Na to, aby ste sa dokázali uchrániť pred odcudzením vašej hotovosti, či ešte horšie, vybielením celého účtu, nesmiete zanedbať ani tie najmenšie detaily. Väčšina z nich sa javí banálne, avšak úroveň špekulácií, ktoré sú schopní niektorí ľudia vytvoriť, by ste neodhadli.

Len preto, že na prvý pohľad váš bankomat pôsobí celkom normálne, nemôžete si byť istí, že neprešiel neoficiálnou zmenou. Zberačky kariet, pasce na hotovosť či systémové hacky sa stávajú čoraz bežnejším problémom. Pokiaľ už je niekde pasca na vaše peniaze pripravená, je len málo toho, čo môžete urobiť, aby ste sa vyhli odcudzeniu. Najlepšou prevenciou je vkladať kartu len do bankomatov od bánk a inštitúcií, ktorým veríte a poznáte, zakrývať klávesnicu pri zadávaní PIN-u, či zapnúť si upozornenia pri akýchkoľvek transakciách. Tak budete mať vždy prehľad, pokiaľ sa peniaze z vášho účtu niekam pohnú.

Pokiaľ sa náhodou stanete obeťou podobného podvodu, to prvé čo musíte spraviť, je informovať svoju banku. Pozrite si desať najextrémnejších podvodov a pre istotu sa nebojte podľahnúť miernej paranoji pri najbližšom výbere peňazí. Je to predsa váš majetok, ktorí by mohol niekto túžiť odcudziť.

Niekedy nestačí bankomatom zatriasť

reddit.com

Vždy skontrolujte čítačku

reddit.com

Pokiaľ je zásuvka na sluchadlá vpadnutá dovnútra, ide o podvrh

imgur.com

Skrytá kamera

boredpanda.com

Nežiadúce doplnky

imgur.com

Falošná klávesnica a zberačka kariet

trustfoundry.net

Vytŕčajúci slot na kartu

imgur.com

Mini kamera

trustfoundry.net

Pasca na hotovosť

youtube.com

Zmenená farba tlačidiel

imgur.com

Zberačka ukladá odcudzené dáta a odosiela ich cez SMS správu

krebsonsecurity.com

Čítačka kariet a kamera sú pripevnené na panel bankomatu

reddit.com

Pasca, ktorá uväzní vašu kartu

boredpanda.com

Ďalšia z obľúbených zberačiek

twitter.com

Pozri aj: Odlákajú vašu pozornosť alebo vás prekľajú. 15+ najčastejších trikov, aké používajú podvodníci na turistov v krajinách sveta

boredpanda.com
0
Komentovať (0)