brightside

Kto by nechcel nájsť na svojom pozemku poklad? Týmto ľuďom sa to podarilo.

Asi každého z nás napadlo, čo by sa stalo, keby sme si doma na záhrade vykopali zo zeme poklad. Aj keď v drvivej väčšine tieto úvahy ostanú len v teoretickej rovine, niektorým ľuďom sa to skutočne podarilo. Niektoré z nálezov sú úžasné, vysoko cenné, a tiež veľmi prekvapivé, no z niektorých ide aj trochu strach. 

Ferrari

jalopnik/larevueautomobile

V roku 1978 dve deti kopali jamu na záhrade ich domu v Los Angeles. Zrazu sa im podarilo odkryť časť auta. Keď polícia vyhĺbila celé auto, zistilo sa, že auto je model Ferrari Dino 246 GTS a auto bolo zakopané do zeme ako súčasť poistného podvodu. Ferrari bolo odovzdané poisťovni a následne predané v aukcii. Asi nikoho neprekvapí, že dlhoročný pobyt auta zakopaného pod zemou, spôsobilo viaceré poškodenia na karosérii ako aj na ďalších častiach auta.

Prehistorický pancier

newsner/natureworldnews

Jose Antonio Nievas z Argentíny urobil veľmi cenný nález na jeho farme. To, čo pôvodne vykopal, bolo identifikované ako ulita, či pancier Glyptodona, čo bol obrí pásavec, ktorý mohol vážiť až dve tony. Diera v pancieri nasvedčuje, že glyptodon bol zranený v boji.

Stredoveký poklad

Handout, AP photo/Bundesenkmalamt/Bettina Sidonie

Senzačný objav sa podarilo uskutočniť Andreasovi z Rakúska. Na svojom pozemku našiel asi 200 šperkov a cenností ako napríklad prstene, brošne, spony a strieborné či pozlátené misy. Vek tohto pokladu odborníci odhadli až na 650 rokov. Andreas sa ale zachoval veľmi obdivuhodne a všetky predmety daroval miestnemu múzeu.

Šesť meteoritov na jednom mieste

CEN

Existujú ľudia, ktorí sa profesionálne venujú pátraniu po meteoritoch. Ale Radivoje Lajic z Bosny po meteoritoch pátrať ani nemusel, ale aj tak ich našiel toľko, že by mu závideli mnohí profesionálni pátrači. A čo je ešte nezvyčajnejšie, všetky mu padli do jeho záhrady, resp. na jeho dom. Aj keď pravdepodobnosť, aby meteority trafili v podstate jeden dom je veľmi malá, Radivoje sa už poistil a strechu si vystužil oceľovými tyčami, pred prípadnými ďalšími meteoritami.

Protiatómový kryt

Mae Ryan

Keď Chris and Colleen Otcasek kúpili svoj dom v Kalifornii, dopočuli sa o tom, že počas studenej vojny mal byť v ich záhrade postavený kryt. Inžinier, ktorý dom pred nimi obýval, si v obave pred jadrovou vojnou vybudoval protibombový úkryt. Chris a Colleen si mysleli, že kryt už nebude po 50-tych rokoch existovať, no to, čo našli, ich o to viac šokovalo. Kryt bol v perfektnom stave, kompletný, dokonca s papierovými uterákmi, liekmi, potravinami, kávou, knihami či časopismi.

Tunel do Cheopsovej pyramídy

nasul/ancient-origins

Jeden z obyvateľov egyptskej dediny El Haraneya v blízkosti Gízy, našiel na svojom dvore tajomný tunel. Bol to pravdepodobne priechod do najväčšej a najstaršej z troch pyramíd v Gíze – Veľkej pyramídy Chufu, známeho tiež ako Cheopsa. Tunel spomínal už Herodotos, grécky historik v čase, keď navštívil Egypt.

Tisíc rokov starý Indián

ABC

Iba 14 ročný chlapec Ali Erturk zo Salt Lake City urobil hrozivý objav. Keď kopal dieru na rybník, vykopal kostrové pozostatky. Chlapcov otec okamžite zavolal políciu. Forenzní detektívovia ale čoskoro prišli na to, že kosti sú poriadne staré. Archeológovia ich vek odhadli až na 1000 rokov a myslia si, že Ali našiel staré indiánske pohrebisko. Chceli by ste bývať na starom indiánskom cintoríne?

Marihuana za 175 tisíc dolárov

documentingreality

V decembri 2012, objavil Mack Reed z Los Angeles pri inštalácii solárnych panelov kuriózny nález. Keď otvoril pivnicu našiel tam veľké množstvo marihuany. Mack ihneď kontaktoval políciu a tá zistila, že drogy by mali na čiernom trhu hodnotu až 175 tisíc dolárov. Marihuana sa do Mackovej pivnice dostala pravdepodobne tak, že sa niekto vkradol do jeho pivnice a tam si uschoval svoj kontraband.

Obrovský poklad USA

nationalgeographic

V roku 2013 manželia našli na svojom pozemku poklad ako z rozprávky. Videli, ako zo zeme trčí hrdzavá truhlica a vo vnútri našli zlaté mince. Pri následnom prehľadaní, našli ešte ďalších 8 truhlíc, takisto plných mincí. Mince boli v perfektnom stave a neboli asi ani nikdy používané. Ich nominálna cena bola takmer 30 tisíc dolárov, no ich skutočná hodnota bola vyčíslená na rozprávkových 10 miliónov dolárov.

Obrí dinosaurus

archant/bbc /nukethefridge

V roku 1997 sa John Lambert z anglického Ipswichu rozhodol, že si postaví plot okolo domu. Pri kopaní ale narazil na veľkú kosť. Nevenoval jej pozornosť a odložil ju do kôlne a to na dlhých 16 rokov. V roku 2013 ju ale zaniesol na preskúmanie a zistilo sa, že táto kosť patrila prehistorickému morskému dinosaurovi – Plesiosaurovi. Ten žil na Zemi približne pred 60 až 250 miliónmi rokov.

Ktorý z týchto nálezov, by ste na svojom pozemku privítali vy? Asi každého by potešili zlaté mince, niekoho možno aj marihuana, no nemyslíme si, že by niekto chcel nájsť pod svojim domom napríklad staré pohrebisko.

Pozri aj: 6 tajomných objektov z histórie, ktoré sa dodnes nepodarilo nikomu vysvetliť

interez.sk (mmm), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)