Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: Facebook (Základná škola Parchovany - official)

Video má slúžiť ako varovanie pre ostatných, aby sa im niečo podobné nestalo.

Pre pár dňami sme vás informovali o tragédii na základnej škole v obci Parchovany na východnom Slovensku. V pondelok tam počas vyučovania skočil zo strechy len 15-ročný žiak. Ten po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol.

K nešťastiu došlo v pondelok dopoludnia, počas prestávky. „Vyskočil cez prestávku pred piatou hodinou, keď sme mali mať slovenský jazyk. Najprv cez okno vyšiel rebríkom na strechu a následne odtiaľ skočil na zem. Po tom, čo sa stalo, vyučovanie prerušili. Všetci v triede sme plakali,“ opísal vtedy nehodu pre portál Nový Čas jeho spolužiak. Spolužiaci ho označili za veselého chlapca, no mal bojovať s depresiami.

Teraz sa však na povrch dostali nové skutočnosti. Ako informuje portál Nový Čas, školák Roman mal byť dlhodobo šikanovaný a ponižovaný. Podľa rodičov s tým triedna učiteľka ani vedenie školy nič nespravili a problém mali dlhodobo ignorovať. Otec zosnulého poskytol portálu Nový Čas aj hrozivé video, ktoré zachytáva posledné momenty tínedžera pred tým, ako skočil. Video má slúžiť ako varovanie pre ostatných, aby sa im niečo podobné nestalo.

Na desivom videu kráča Roman po streche budovy. Na videu môžeme počuť, ako na chlapca kričia deti. „Roman, poď dole, č**ák“, „Roman, skoč!“ znie z amatérskej nahrávky.

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá, no viac informácii aj vzhľadom na citlivosť tragédie zatiaľ neposkytla.

Uložiť článok

Najnovšie články