Reprofoto: YoutubeANNnewsCH

Katastrofu z 11. marca 2011 si budeme pamätať ešte dlho.

Spočiatku to bol deň ako ktorýkoľvek iný. Avšak o 14:46 miestneho času sa všetko zmenilo. Asi 130 kilometrov východne od mesta Sendai na ostrove Honšú nastalo silné zemetrasenie, ktoré trvalo 6 minút. Išlo o najsilnejšie zemetrasenie doteraz zaznamenané v Japonsku a 4. najsilnejšie zemetrasenie na svete vôbec. Dosahovalo hodnotu 9,0 momentového magnituda a následné vlny cunami o výške 10 metrov. 

Zemetrasenia nie sú v Japonsku ničím neobvyklým. Ako uvádza Bored Panda, iba za posledných niekoľko dní sa tu vyskytlo viacero menších lokálnych zemetrasení.

Na to zareagovala televízna sieť All-Nippon News Networkktorá pred mesiacom zverejnila znepokojivé zábery zemetrasenia z roku 2011. Video bolo vytvorené na letisku Sendai a zachytáva samotné zemetrasenie, ako aj príchod vlny cunami, ktorá postupne zaplaví celé letisko.

Vlna brala všetko, čo jej stálo v ceste. Neuveriteľná sila vody odnášala niekoľkotonové autá, ako keby to boli iba malé hračky. O chvíľu je už letisko celé zaplavené vodou a vlna nemilosrdne postupuje ďalej do vnútrozemia.

Pozrite si video natočené ľuďmi na letisku Sendai:

0
Uložiť článok
Komentovať