Foto: Youtube/ Stuart Wilson

Turistika v Himalájach môže dopadnúť rôzne.

Nepál je krajina, ktorej patrí najvyššie pohorie sveta. Práve vďaka Himalájam, nespútanej prírode a neopakovateľnej atmosfére v údoliach sa krajina stáva čoraz atraktívnejšou pre turistov. Na vlastnej koži zažiť to, čo táto ázijská krajina ponúka, sa rozhodla aj istá Britka so svojím nevlastným synom. Na svoj výlet však asi veľmi príjemne spomínať nebudú.

Gemma Wilson má 35 rokov a aj so svojím nevlastným synom sa rozhodla, že absolvujú treking okolo 8-tisíc metrov vysokej Annapurny. Tento okruh je považovaný za jeden z najkrajších trekov na svete, najmä pre svoju prírodnú a kultúrnu pestrosť. Počas túry sa rozhodli zastaviť na občerstvenie v tamojšej čajovni.

Ešte pred výberom sa vždy pýtam, koľko daná vec stojí, no z nejakého dôvodu som to tentokrát neurobila. Za čierny čaj som vždy platila okolo 50 rupií,“ začala Britka. Keď však mala platiť tentokrát, majiteľka obchodu jej povedala sumu 150 rupií (1,20 eur). „Zaplatila som jej, no povedala som, že je to dosť predražené,“ dodala.

Po tom, ako odišli z obchodu, sa zastavili a chceli si urobiť pár fotiek cedule, ktorá bola von. Keď ich však uvidela majiteľka, rozbehla sa k nim a žene začala nadávať a snažila sa ju drevenou palicou udrieť. Snažili sa od nej odísť, no majiteľka ich začala naháňať po chodníku a hádzať po nich kamene. „Vy Angličania ste bohatí, prečo vyjednávate?“ počuť ju na videu.

Nepál patrí k jedným z najchudobnejších a najmenej rozvinutých krajín sveta. Až polovica ľudí žije pod hranicou chudoby, stačiť im musí menej ako 80 centov na deň.

Pozri aj: Tento muž napodobnil beh Forresta Gumpa naprieč Amerikou. Beží za svetový mier a za záchranu zvierat

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články