Foto: Instagram (run.robla.run)

A ešte stále beží.

Rob Pope je 39 ročný muž, ktorého zmohla túžba bežať. Rozhodol sa ísť v šľapajách jednej z najobľúbenejších filmových postáv, Forresta Gumpa a prebehol tak 25 tisíc kilometrov. Od pobrežia k pobrežiu, zmapoval celú Ameriku, aby vyzbieral peniaze na charitu. Urobil tak na základe slov jeho matky, ktorá mu hovorila, aby v živote urobil aspoň jednu vec, ktorá je iná.

Rob z Liverpoolu je veterinárom z povolania, ktorý sa rozhodol naplniť svoj sen. Bežať cez celú Ameriku pre charitu. Rob síce je maratónovým bežcom, no táto náročná výzva predstavuje 100 maratónov naraz. Každý deň po prebudení čelí Rob 70 kilometrovému behu. „Myšlienka s Forrestom bola dlho plánová, keďže som ju chcel vykonať pre obe moje charity.Robove charity sú World Wildlife Fund a Peace Direct,  jedna bojuje za záchranu zvierat a druhá za svetový mier. „Vo filme, keď Forrest beží cez Mississippi po štvrtý krát, začnú ho naháňať reportéri, ktorí sa ho pýtajú, prečo beží.“

Pýtajú sa ho či beží za svetový mier, za bezdomovcov, za ženské práva, za životné prostredie, alebo za zvieratá. Moje dve charity zahŕňajú všetky tieto veci a poskytujú mi obrovské množstvo motivácie. Vždy keď čítam o dobrovoľnej práci druhých, mám potrebu pomôcť ako len môžem.

Rob dodáva: „Moja mama, ktorá žiaľ zomrela pred niekoľkými rokmi, mi hovorila, aby som v živote urobil aspoň jednu vec, ktorá sa bude líšiť. Nuž a toto je ono.“ Pred Robom nikto neprebehol Ameriku od jedného oceánu k druhému tri krát v priebehu roka. A ešte stále beží. „Forrest bol človekom, ktorý nikoho nesúdil, vždy mal na ľudí čas a ja sa tak snažím správať tiež, aby to všetko zapadalo.

Rob začal bežať 15. septembra minulého roka, presne ako Gump a plánuje bežať ďalšieho polroka, kedy by mal doraziť do Monument Valley v púšti v Utahu. Jediný problém, ktorému v súčasnosti čelí je málo sponzorov, takže hľadá spoločnosť alebo ľudí, ktorí ho zasponzorujú kým svoj beh nedokončí. Na jeho ceste mu robia spoločnosť Coldplay, U2, Maximo Park, Nick Cave, Bruce Springsteen, Bob Dylan a myšlienka na vytúžený koniec a dobrý obed. Rob má jedno jednoduché pravidlo – keď mu zahrá AC/DC musí bežať rýchlejšie.

Všetci pevne veríme, že svoju inšpirujúcu cestu dokončí a podarí sa mu splniť svoj zaumienený životný cieľ. Pokiaľ by ste chceli prispieť na jeho charitu, môžete tak urobiť tu.

Pozri aj: Šialení instagrameri pre perfektný záber riskujú svoj život. Pozrite sa na zábery, z ktorých vám prebehne po chrbte mráz

unilad.co.uk

 

Príbehy
0
Komentovať (0)