Foto: Los Angeles Zoo & Botanical Gardens

Hubert a Kalisa tvorili spoločne pár celých 6 rokov.

Žili spolu dlhých šesť rokov a boli ikonickým párom celej zoo. Teraz ich však museli ošetrovatelia utratiť. Veterinári sa rozhodli oboch levov uspať naraz a spoločne, u oboch sa začali objavovať zdravotné problémy spojené s vekom, ktoré znižovali kvalitu ich životov.

Losangeleská zoologická záhrada na svojom webe informovala o smrti leva Huberta a levice Kalisi. Na konci júla sa personál zodpovedný za starostlivosť o zvieratá rozhodol pre humánnu eutanáziu oboch zvierat súčasne. Levy boli ikonickým párom zoologickej záhrady, v ktorej spoločne žili od roku 2014.

Gepostet von Los Angeles Zoo and Botanical Gardens am Donnerstag, 30. Juli 2020

„Hubert a Kalisa sú ikonickou súčasťou zážitku, ktorý ponúka zoologická záhrada v Los Angeles. Ich vzájomný vzťah dojímal návštevníkov aj zamestnancov zoo,“ hovorí v tlačovej správe Denise Verret, riaditeľka zoologickej záhrady. Verret tiež dodáva, že 21 rokov, ktorých sa levy dožili, je znak kvalitnej veterinárnej starostlivosti, ktorú zvieratá v zoo dostávajú. V priemere sa levy dožívajú v zajatí 17 rokov, vo voľnej prírode o polovicu menej.

Gepostet von Los Angeles Zoo and Botanical Gardens am Donnerstag, 30. Juli 2020

Lev Hubert sa narodil vo februári 1999 v Zoo Lincoln Park v Chicagu a za svoj život splodil 10 potomkov. Levica Kalisa sa narodila v Woodland Park Zoo v Seattli, kde bol neskôr premiestnený aj Hubert. Oba levy boli v roku 2014 premiestnené do Los Angeles, kde v spoločnom výbehu strávili posledných 6 rokov svojich životov.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )