Foto: twitter.com(persianrose1)

katka / / Série
Poloha tohto muža, nájdeného v troskách Pompejí, vás poriadne prekvapí.

O erupcii sopky Vezuv v roku 79, ktorá pochovala takmer všetkých obyvateľov okolitých miest, počul už snáď každý. Na mieste, kde kedysi stáli Pompeje, archeológovia odkrývajú zakonzervované ostatky domov a ľudí, ktorí pod vrstvou popolu a lávy našli svoju smrť. Poloha, v akej zomrel istý muž, je však v niečom zvláštna.

Na to, aby sme vôbec mohli vidieť v akej polohe zomreli tisícky ľudí, archeológovia nemohli len tak jednoducho odkopávať asi 6 metrovú vrstvu jemného sopečného popola. Po ich telách by ste dnes totiž nenašli takmer nič, ostal z nich už len prach. Do zeme tak museli spustiť sondy, ktoré dokázali odhaliť vzduchovú bublinu alebo duté odtlačky, ktoré po sebe telá zanechali. Do nich naliali sádru a vďaka nej dnes vieme, v akej polohe boli títo ľudia v posledných okamihoch svojho života.

Pompeii Petrified Bodies

Pompeii Petrified Bodies

Pompeii Petrified Bodies

Fotografie z miesta ukazujú veľmi dojemné obrazy – vidíme na nich celé rodiny, ako sa chúlia k sebe, ale aj deti, ktoré sa snažia z miesta odplaziť preč. Poloha jedného muža však až príliš nápadne pripomína niečo iné. Zdá sa, že v posledných minútach sa venoval najmä láske k sebe samému.

Pravdepodobne sa nikdy nedozvieme, čo skutočne tento muž robil, no reakcie ľudí na internete na seba nenechali dlho čakať. Niektorí píšu, že zomrel držiac to, čo najviac miloval, iní oponujú, že len hral na neviditeľnú gitaru.

Väčšina obetí však zomrela takmer okamžite kvôli čiernemu mraku plného horúceho plynu a popola, no je možné, že niektorí zomreli bez toho, aby cítili akúkoľvek bolesť, a to pre jedovatý plyn šíriaci sa zo sopky. Keďže v okolí „masturbujúceho muža“ sa nenašli žiadne veľké sutiny a nezakrýval si ani ústa, je dosť možné, že práve on bol jeden z tých „šťastlivcov“, ktorí zomreli bezbolestne.

Pozri aj: Po prečítaní týchto faktov o pyramídach zistíte, že ste o nich dodnes nevedeli takmer nič

iflscience.com
0
Komentovať (0)