Foto: pxhere.com

QuadrigaCX, najväčšia kanadská burza s kryptomenami, nemá kód k šifrovanému prístupu po tom, čo jej zakladateľ zomrel v decembri minulého roka.

QuadrigaCX dlží svojim investorom viac ako 160 miliónov eur v kryptomenách po tom, ako minulý rok náhle zomrel jej zakladateľ a šéf Gerald Cotten (30). Očividne bol  jediný, ktorý mal prístup k inventáru s danými kryptomenami.

Podľa spoločnosti, Gerald Cotten zomrel na následky Crohnovej choroby počas jeho návštevy Indie, kde pricestoval s cieľom otvorenia miestneho sirotinca.

Foto: pexels

Jennifer Robertson, vdova po Cottenovi uviedla: „Kryptoburza dlží svojim zákazníkom zhruba 250 miliónov kanadských dolárov (166 miliónov eur) v kryptomenách ako aj hotovosti.“ Podľa Robertsonovej neexistuje prístup k daným aktívam a časť z nich môže byť stratená.

Najala si experta

Jennifer Robertson vraj nebola zapojená do biznisu. Napriek tomu, že má prístup ku Gerryho počítaču, nepozná šifrovací kód, ktorý by jej umožnil prístup k daným fondom. Podľa jej slov, ani po opakovanom prehľadaní bytu a Gerryho vecí, ho nebola schopná nájsť. Údajne si najala aj odborníka na šifrovanie, ale ani jemu sa prístupový kód nepodarilo zatiaľ rozlúštiť.

Foto: maxpixel.net

Po Cottenovej smrti burza naďalej prijímala investície, no 26. januára sa ju rozhodli dočasne pozastaviť. Aká bude jej budúcnosť a čo sa stane so „stratenými“ investíciami je otázne.

QuadrigaCX má okolo 115 000 používateľov a prevádzkuje obchod s rôznymi kryptomenami ako Bitcoin, Litecoin a Ethereum.

theguardian.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy