twitter.com

Alexandra Geletová / / News
Pláž na ostrove Acaill v Írsku bola stratená 33 rokov. Po dlhej dobe sa na prekvapenie každého opäť "vrátila".

Prečo ísť na pláž, keď môže pláž prísť ku vám? Pre ľudí, ktorí žijú v írskej ostrovnej dedine Dooagh, nachádzajúcej sa pri západnom pobreží krajiny, sa to stalo skutočnosťou. Ich dlhoročné čakanie sa vyplatilo, a tak sa po 33 rokoch opäť objavila stratená pláž, ktorú im predtým „ukradla“ búrka a drsné skalnaté pobrežie. Teraz sa toto miesto opäť premenilo na letnú destináciu.

countryliving.co.uk

Ako informuje Irish Times, v lete v roku 1984 sa oblasťou prehnala silná búrka, ktorá trvala niekoľko dní, kým konečne ustúpila. Aj ona si však vyžiadala svoju daň a za obeť tak padlo takmer 300 metrov nádhernej nedotknutej pláže. Prakticky za jednú noc sa zmenilo pobrežie, ktoré bolo predtým pokryté jemným zlatým pieskom, na obyčajnú holú skalu. Všetky hotely a penzióny boli zatvorené. Značky a šípky, ktoré niekedy označovali cestu na pláž, sa zrazu stali irelevantné.

A potom, koncom minulého mesiaca, začal opäť vyčíňať veľký vietor – a pláž sa na prekvapenie všetkých, znovu objavila. Na skaly sa opäť vrátili tony piesku presne tak, ako kedysi. Zo staronovej pláže sa tešia najmä miestni obyvatelia, či majitelia reštaurácii a penziónov a to predovšetkým kvôli tomu, že sa návštevníci na toto miesto postupne vracajú. Po 33 rokoch tak začína pláž na írskom ostrove Acaill znovu pripomínať to, čím bola v minulosti.

countryliving.co.uk

Pozri aj: Ako by vyzerala čierna diera, keby sa zjavila nad našimi hlavami?

interez.sk (Alexandra Geletová), atlasobscura.com
0
Komentovať (0)