Michal Blaško / / Série
V období, medzi rokmi 1999 a 2002 po vojne v Juhoslávii, pracoval v Kosove a Srbsku George Georgiou. Fotografoval predovšetkým následky konfliktu NATO so...

V období, medzi rokmi 1999 a 2002 po vojne v Juhoslávii, pracoval v Kosove a Srbsku George Georgiou. Fotografoval predovšetkým následky konfliktu NATO so Srbskom. Počas tohto obdobia navštívil tri psychiatrické liečebne, kde sa mu podarilo zdokumentovať naozaj strašidelné fotografie pacientov a ich naozaj zlé životné podmienky v týchto zariadeniach.

George Georgiu sa o týchto liečebniach vyjadril: „Keď som prvýkrát navštívil tieto zariadenia, ktoré boli skryté pred zrakom verejnosti, bol to šok pre Srbov, keď sa zistilo aké naozaj sú. Peniaze za čias Miloševiča na tento sektor vôbec nešli, takže ľudia v liečebniach trpeli infekčnými chorobami, nedostatkom zdravotnej starostlivosti, žili v špinavých podmienkach a ich liečba nebola vôbec dôkladná, keďže pracovníci neboli motivovaní žiadnou, alebo nanajvýš minimálnou finančnou odmenou.“ Po tom, čo sa však fotky dostali na povrch, sa od roku 2002 podmienky v týchto inštitúciách zlepšili.

srbsko liecebna

srbsko liecebna2

srbsko liecebna3

srbsko liecebna4

srbsko liecebna5Komentovať (0)