V období, medzi rokmi 1999 a 2002 po vojne v Juhoslávii, pracoval v Kosove a Srbsku George Georgiou. Fotografoval predovšetkým následky konfliktu NATO so Srbskom. Počas tohto obdobia navštívil tri psychiatrické liečebne, kde sa mu podarilo zdokumentovať naozaj strašidelné fotografie pacientov a ich naozaj zlé životné podmienky v týchto zariadeniach.
George Georgiu sa o týchto liečebniach vyjadril: “Keď som prvýkrát navštívil tieto zariadenia, ktoré boli skryté pred zrakom verejnosti, bol to šok pre Srbov, keď sa zistilo aké naozaj sú. Peniaze za čias Miloševiča na tento sektor vôbec nešli, takže ľudia v liečebniach trpeli infekčnými chorobami, nedostatkom zdravotnej starostlivosti, žili v špinavých podmienkach a ich liečba nebola vôbec dôkladná, keďže pracovníci neboli motivovaní žiadnou, alebo nanajvýš minimálnou finančnou odmenou.” Po tom, čo sa však fotky dostali na povrch, sa od roku 2002 podmienky v týchto inštitúciách zlepšili.





Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september















Nahlásiť chybu v článku