top10lists.top

koso / / Série
Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci, ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Často krát sa stáva, že keď sa ľudia dostanú do problémov a nevidia inú cestu, rozhodnú sa nafingovať svoju smrť a začať odznova. Väčšina z nich však niekde spraví chybu, alebo nevydržia niesť pocit viny a schovávať sa, a preto sa nakoniec priznajú a čelia svojmu trestu.

John a Anne Darwinovci

mirror.co.uk

Keď sa manželský pár John a Anne ocitli v obrovskom dlhu, John sa rozhodol nafingovať svoju smrť, aby Anne dostala peniaze zo životného poistenia. John sa vybral na výlet so svojím kanoe a už ho nikdy nikto nevidel. Anne nahlásila, že zmizol a pri hľadaní sa našlo iba zničené kanoe. O rok neskôr bol oficiálne vyhlásený za mŕtveho a Anne dostala peniaze z poisťovne. Párik spoločne odcestoval do Panamy a začali odznovu. O štyri roky neskôr, sa John vybral na policajnú stanicu a povedal, že si myslí, že môže byť nezvestnou osobou, no nič si nepamätá. Polícia krátko po tom zistila, že John bol s Anne celé tie roky a obaja boli odsúdení na šesť rokov väzenia.

Jenaro Jimenez Hernandez

pixabay.com

Jenaro Hernandez išiel chytať ryby 13. apríla 2008. Keď sa nevrátil domov, jeho žena ho nahlásila ako nezvestného. Pátrači našli jeho auto a osobné veci, no jeho výstroj na potápanie medzi nimi nebola. Jenaro mal veľké dlhy, kvôli čomu polícia začala tušiť, že svoju smrť nafingoval. Rodina tomu nechcela veriť, pretože mal doma malé dieťa a jeho žena bola tehotná. Našli ho v Južnej Amerike, po čom ho vyhostili späť do Španielska a zatkli.

Michael Gilbert

abcnews.go.com

Keď boli na Michaela Gilberta podané nové obvinenia zo sexuálneho znásilnenia rozhodol sa nafingovať svoju smrť. Jeho prvým pokusom bol telefonát na políciu v roku 2002, v ktorom sa vydával za člena jeho rodiny a tvrdil, že Michael si išiel zaplávať do oceánu a už sa nevynoril. To mu ale nevyšlo a svoju smrť sa pokúsil nafingovať zase o rok. Tento krát údajne zabil bezdomovca, napchal jeho telo do svojho auta, ktoré zapálil a hodil do oceánu. Dúfal, že ľudia si budú myslieť, že v aute sa nachádzal on. Nanešťastie pre neho, mu to ani tento krát nevyšlo kvôli DNA testom, ktoré ukázali, že v aute nesedel on.

Bill Grothe

thebalance.com

Právnik Bill Grothe svoju smrť nafingoval tak, aby to vyzeralo, že ho zavraždili. Svojím autom prišiel do parku a v okolí nechal rôzne predmety, aby to vyzeralo, že utekal. Taktiež chcel, aby ho ľahko identifikovali. Grothe neskôr zavolal na políciu a vydával sa za svojho vraha, čo viedlo k vyšetrovaniu, ktoré sa snažilo nájsť jeho telo. Našli ho však živého a bol odsúdený na verejné práce, dostal podmienku a musel uhradiť všetky náklady, ktoré si vyžiadalo pátranie.

Marcus Schrenker

abcnews.com

Pilot Marcus Schrenker sa pokúsil nafingovať svoju smrť tým, že vyskočil z lietadla s padákom a lietadlo nechal havarovať do sedliackej časti v Alabame. V posledných rokoch sa dostal do finančných problémov a toto bola jeho cesta von. Hľadali ho tri dni, po čom ho našli. Bol odsúdený na 14 rokov väzenia a musel zaplatiť 1.5 milióna dolárov ako náhradu za škody, ktoré spôsobil.

Patrick McDermott

mascorazon.com

Patrick McDermott bol priateľ austrálskej speváčky Olívii Newton-Johnovej, ktorý záhadne zmizol v roku 2005 počas plavby na rybárskej lodi, na ktorej bolo ďalších 25 ľudí. Vyšetrovanie sa uzavrelo s tým, že sa pravdepodobne utopil, no ľudia mali stále isté pochybnosti. Svetom sa neskôr začali šíriť správy, že je živý a žije v Mexiku a svoju smrť nafingoval kvôli dlhom. Reportérom sa podarilo tieto správy potvrdiť a zistili, že McDermott v skutočnosti žije v Mexickom meste Sayulita.

Samuel Israel III

dealbook.nytimes.com

Samuel Israel III bol členom investičného fondu a žil milionársky život, keď sa zistilo, že svojich klientov okrádal, aby mohol žiť svoj život. Prokurátori tvrdili, že taktiež falšoval rôzne dokumenty a bol odsúdený na 20 rokov väzenia, po čom záhadne zmizol. Svoje auto nechal na moste nad riekou Hudson a na kapotu auta napísal „Samovražda je bezbolestná“. O mesiac neskôr sa sám priznal na polícii.

Ken Kesey

pdxmonthly.com

Autor Ken Kesey sa zúčastnil na experimentoch s LSD, po čom sa stal závislým na viacerých drogách a v roku 1965 bol zatknutý za držanie marihuany. Keď sa snažil zbaviť obvinení, rozhodol sa nafingovať samovraždu. Svoje auto nechal zísť z útesu spolu so samovražedným listom. Jeho priatelia mu pomohli dostať sa do Mexika, kde žil 8 mesiacov a vrátil sa naspäť do USA. Tam ho zatkli a bol odsúdený na 5 mesiacov väzenia.

Alison Matera

top10lists.top

Aby sa presvedčila, že jej kamaráti a rodina ju majú naozaj radi, rozhodla sa všetkým povedať, že má rakovinu. Všetkých presviedčala celé mesiace. Neskôr ľudom telefonovala a predstavila sa ako jej „sestra“ a povedala, že Alison zomrela. Všetci sa zúčastnili pohrebu a smútili za Alison. Na pohreb ale prišla neskôr aj Alison a všetci boli veľmi znechutení.

Arthur Bennett

thebalance.com

Seržant Arthur Bennett bol obvinený zo sexuálneho zneužívania v roku 1994, no pustili ho na slobodu. Neskôr toho roku, jeho príves v ktorom býval, zhorel do tla a vo vnútri boli pozostatky tela. Verilo sa, že telo je jeho a bol pochovaný so všetkými vojenskými poctami. Arthur po tomto incidente s pomocou jeho priateľov ušiel do Utahu a zmenil si meno a výzor. Neskôr bol obvinený z obťažovania svojich dcér a dieťaťa suseda. Z odtlačkov prstov sa zistilo, že daný muž je v skutočnosti Arthur Bennet a v roku 1998 sa k činom priznal. V roku 1999 sa v cele obesil. Telo, ktoré zhorelo v jeho prívese sa dodnes neidentifikovalo.

Pozri aj: 10 úžasných športových momentov, ktoré premenili tvár športu a zmenili celý svet 

Interez.sk(košo), allday.com, listverse.com
0
Komentovať (0)