Foto: SITA/AP

Podarí sa polícii objasniť zmiznutie Maddie McCanne, ktoré sa udialo pred 13 rokmi?

Skrytú pivnicu objavila nemecká polícia v stredu v malej záhrade na okraji mesta Hannover počas tretieho dňa pátracej akcie v prípade zmiznutia britského dievčatka Madeleine McCannovej v portugalskom letovisku pred 13 rokmi. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News.

Polícia pri pátraní na pozemku, kde v minulosti v karavane žil 43-ročný Nemec Christian B., ktorý je podozrivý z vraždy McCannovej, použila bager, pátracie psy, dron či radar. Či policajti našli nejaké dôkazy, však zatiaľ nie je známe.

Nemecká polícia dnes ukončila prehľadávanie malej záhrady na okraji mesta Hannover. Informovala o tom miestna prokuratúra, na ktorú sa odvolala agentúra AP. Vyšetrovatelia odišli z tohto miesta v stredu večer po trojdňovom prehľadávaní, uviedla hovorkyňa prokuratúry v meste Braunschweig. Neposkytla však ďalšie podrobnosti o konkrétnom motíve operácie a ani o tom, či polícia zistila niečo, čo súvisí s jej vyšetrovaním.

Tajná pivnica na pozemku podozrivého

Foto: TASR/AP

Pivnicu v záhrade pri rekreačnej chatke našli policajti po tom, čo vykopali 15 metrov širokú jamu. Polícia predpokladá, že Christian B. žil na tomto pozemku v roku 2007 krátko po tom, čo vtedy trojročná McCannová zmizla v portugalskom letovisku Praia da Luz, kde bola s rodičmi.

Jedna z policajných teórií hovorí o tom, že Christian B. uniesol Madeleine do Nemecka. Prokuratúra v meste Braunschweig potvrdila, že pátracia akcia, na ktorej sa podieľali desiatky policajtov, bola súčasťou vyšetrovania vraždy, z ktorej je Christian B. podozrivý. Nemec žil v portugalskom regióne Algarve v pravidelných intervaloch v rokoch 1995 – 2007.

Maddie už zrejme živú nenájdu

Foto: TASR/AP

Vyšetrovatelia predpokladajú, že McCannová je mŕtva. Po tom, ako dievčatko 3. mája 2007 zmizlo, žil Christian B. v mikrobuse v Hannoveri v spolkovej krajine Dolné Sasko a pracoval v dielni neďaleko záhrady, kde sa uskutočnila pátracia akcia.

Koncom roku 2019 bol Christian B. odsúdený na sedem rokov väzenia za znásilnenie Američanky, ktorá mala v času spáchania trestného činu 72 rokov. Voči rozsudku bolo podané odvolanie. V minulosti sa dopustil viacerých ďalších trestných činov vrátane zneužívania detí.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články