Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) bude pre verejnosť od stredy 26. februára až do odvolania zatvorené. Informovala o tom Správa TANAP-u na sociálnej sieti. Dôvodom sú podľa nej technické príčiny.
Múzeum TANAP-u býva otvorené celoročne, s výnimkou niektorých sviatkov a obdobia pravidelnej každoročnej rekonštrukcie a modernizácie expozície. Návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, ochranársku, historickú a etnografickú.
O reakciu sme požiadali aj TANAP. “V interiéri budovy v jej expozičnej časti sa vyskytli technické problémy, ktorých odstránenie si vyžaduje dlhší čas. Kvôli bezpečnosti sme sa preto rozhodli múzeum uzavrieť. Vzniknutá situácia nás mrzí, ale prvoradé je pre nás zdravie návštevníkov,” informuje pre interez Nina Obžutová z Komunikačného oddelenia a redakcie časopisu TATRY.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú













Nahlásiť chybu v článku