Foto: interez.sk / Zuzana Veslíková

Kto sa už nemôže dočkať, keď si dá prvý tohtoročný kopček zmrzliny pri Jadrane?

Minulú letnú sezónu obleteli médiá správy o cenách zmrzliny v Chorvátsku, a nie v pozitívnom zmysle. Dokonca sa skloňovalo, že obľúbená dovolenková destinácia „okráda turistov“ práve na tejto obľúbenej pochúťke. Pri našej návšteve slovenského mora sme sa preto rozhodli pozrieť, ako to vyzerá v miestnych zmrzlinárňach a porovnali sme ich ceny s cenami zmrzliny na Slovensku. Budete prekvapení. V dobrom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Len si to predstavte — ste na dovolenke pri mori a už máte dosť vylihovania na pláži, tak je najvyšší čas na prechádzku po meste. A k tej nepochybne patrí zmrzlina, ktorá príjemne osvieži a je lákadlom pre malých aj veľkých. Na každom kroku si ju môžete vychutnať aj v obľúbených chorvátskych letoviskách.

Ešte začiatkom mája sme zavítali do dvoch obľúbených prímorských destinácií, mestečiek Split a Trogir. Okrem miestnej architektúry dýchajúcej históriou, či pláží s tyrkysovým morom, nás zaujímalo aj niečo ďalšie — ako je to s tými cenami zmrzliny?

Chorvátsky portál Total Croatia News počas minuloročného augusta informoval o tom, aký rozruch urobili ceny miestnej zmrzliny v nemeckých médiách. Dokonca sa skloňovali pojmy ako „chamtivosť“ či „okrádanie“ smerované práve na chorvátsky „zmrzlinový biznis!“ Spomínal sa aj predražený kopček za 5 eur.

Realita je však taká, že pri našej návšteve stála zmrzlina v Chorvátsku podobne, alebo dokonca menej ako vo väčších slovenských mestách.

V Splite sme ochutnali zmrzlinu na viacerých miestach a pozorovali, v akých cenovkách sa naprieč centrom pohybuje. Ako prvú sme navštívili zmrzlináreň Emiliana, pred ktorou sa neustále tvorili dlhé rady ľudí a podľa hodnotení návštevníkov má ísť o „najlepšiu zmrzlinu v meste“. Vo svojej ponuke mala najrôznejšie príchute od čokolády, cez cheesecake až po mango.

A čo cena?

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články