Foto: Pixabay

Teploty porastú opäť k +25 °C.

Chladnejšie počasie, ktoré aktuálne panuje na našom území by v priebehu víkendu malo postupne doznievať a v budúcom týždni by sme sa mali nachádzať v teplejšom vzduchu.

Po prednej strane tlakovej výše sa aktuálne do našej oblasti dostáva chladný, pôvodom arktický vzduch od severu. Prílev tohto studeného vzduchu sa do našej oblasti zastaví v piatok, kedy sa stred tlakovej výše presunie cez naše územie smerom nad Čierne more.

Chladnejšie prúdenie, vystrieda teplejšie. Po okraji tejto tlakovej výše sa k nám dostane spomínaný teplejší vzduch od juhu, čo postupne pocítime na teplotách.

Nočné teploty budú ešte pomerne nízke a pri vyjasnení budú teploty v najchladnejších oblastiach Slovenska klesať aj k bodu mrazu, no denné teploty budú stúpať.

imeteo.sk

Cez víkend prekročia maximálne denné teploty hranicu +20 °C a na začiatku budúceho týždňa budú teploty atakovať hranicu +25 °C. Horšou správou však je, že spolu s rastúcimi teplotami sa na našom území bude zhoršovať počasie. Oteplí sa aj počas noci, no pribudne oblačnosti a aj zrážok.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )