Foto: TASR - František Iván

Počasie sa počas nasledujúcich dní príliš nezmení.

Slnečné lúče prekryli mraky a jasné dni nahradili občasné zrážky či prehánky. Teploty sú však naďalej mimoriadne vysoké. Nič na tom nemení ani zamračené počasie, ktoré so sebou, ako informuje iMeteo, prinesie do oblasti Tatier aj sneh a na zvyšok územia Slovenska dážď, alebo minimálne prehánky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Napadne prekvapenie

Upršaný a zamračený pondelok dnes vystrieda zatiahnutá obloha a občasné zrážky. Najvýdatnejšie budú v severnej polovici krajiny. Obyvateľov v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier dokonca čaká snehová nádielka. V nadmorskej výške od 1 000 metrov nad morom sa totižto zrážky zmenia na sneh.

Napriek tomu sa však netreba pripravovať na nižšie teploty, pretože tie budú naďalej nadpriemerné. Podľa iMeteo vystúpia až na +13 °C, v dopoludňajších hodinách treba počítať aj s hmlou. Počasie bude počas celého dňa sychravé.

Ďalšie dni počas tohto týždňa sa budú niesť v podobnom znamení. „Veľmi podobný scenár ohľadom počasia sa zopakuje aj ďalšie dni, takže séria zamračeného počasia s občasnými zrážkami bude pokračovať na našom území naďalej,“ upozorňuje iMeteo.

Uložiť článok

Najnovšie články