Foto: Pixabay/TASR/AP

V štáte Kentucky zhorel sklad firmy Jim Beam.

Mohutný požiar zničil v utorok v americkom štáte Kentucky sklad spoločnosti Jim Beam, v ktorom bolo umiestnených najmenej 40.000 sudov s liehovinami. Informovala o tom v stredu spravodajská televízia CNN.

Požiar šesťpodlažného skladu v meste Versailles v Kentucky vypukol v utorok okolo 23.30 h miestneho času (streda 05.30 h SELČ) a na jeho hasení sa podieľa 40 hasičov z piatich okresov. Plamene preskočili aj na druhý sklad, ten sa však podarilo uhasiť.

Plamene a dym pri požiari skladu v liehovare Jim Beam vo Woodford County v americkom štáte Kentucky 3. júla 2019. Foto: TASR/AP

Budova skladu, v ktorom požiar vypukol, sa zrútila, avšak jej trosky v dôsledku prítomnosti veľkého množstva alkoholu horeli ešte v stredu dopoludnia, uviedol predstaviteľ miestnej polície Michael Fortney. Dodal, že požiar mohol spôsobiť blesk a jeho vypuknutie nahlásil člen ochranky.

Predstavitelia spoločnosti Beam Suntory, ktorá je materskou spoločnosťou firmy Jim Beam, na žiadosť o vyjadrenie zo strany CNN nereagovali.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )