Foto: Pexels

Niektoré ženy až teraz zistili, prečo je na dámskych nohavičkách "vrecko".

Niektoré ženy sa dodnes čudujú, na čo slúži látka navyše v rozkroku nohavičiek. Hoci sa to môže zdať ako otázka pohodlnosti, je za tým dôležitý dôvod. 

Ako informuje portál Tyla, nie je nič lepšie, ako naozaj pohodlné nohavičky. Niekomu vyhovujú brazilky, niekomu čipka a iné ženy zas preferujú vysoký pás. Jedno však majú všetky tieto nohavičky spoločné – „vrecko“ v spodnej časti. Na čo vlastne slúži, mnohé ženy dodnes netušia, ale existujú o tom rôzne teórie. Jeho funkcia je pritom jednoduchá a má vplyv na vaše zdravie.

Foto: Pexels

Na čo slúži

Toto vrecko, alebo ak chcete dvojitý kus látky na spodku nohavičiek, má svoje pomenovanie. Tento malý štvorček bavlny je totiž známy ako klin a je mimoriadne dôležitý, keď ide o ochranu vašich intímnych oblastí.

Dámska spodná bielizeň býva najčastejšie vyrobená zo syntetických materiálov, ako je čipka, a hoci to určite môže vyzerať pekne, nie je to tá najpriedušnejšia tkanina pre vaše partie. Dlhodobé nosenie môže spôsobiť hromadenie baktérií a potu, ktoré sa môžu zachytiť v spodnej bielizni.

Foto: Profimedia

Kliny však bývajú vyrobené z bavlny alebo iného nesyntetického materiálu, ktorý pomáha udržiavať intímnu oblasť suchú a lepšie vetranú. Tým, že klin obsahuje tento malý kúsok látky, pomáha znížiť riziko vzniku nepríjemných ochorení, ako sú infekcie močových ciest a kvasinkové infekcie, keďže pomáha vašim genitáliám dýchať.

Mäkší materiál klinu tiež poskytuje mäkšie a pohodlnejšie miesto pre vaše intímne oblasti a pomáha predchádzať treniu.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články