Foto: TASR - Martin Baumann

ZSSK chce prijať viac ako stovku nových rušňovodičov.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) plánuje naberať nových zamestnancov. Podľa slov jej generálneho riaditeľa Petra Helexu by chcela spoločnosť prijať desiatky nových rušňovodičov. „Momentálne ich zamestnávame približne 1 200. Radi by sme tento počet zvýšili zhruba o viac ako 100,“ uviedol Helexa.

Ako pred časom skonštatoval pri odovzdávaní nových vlakových súprav v Nových Zámkoch, ZSSK má v rámci svojho rozvoja tri priority. „Pri zlepšovaní servisu pre cestujúcich sa chceme sústrediť práve na dostatok ľudí. Téma zamestnancov je pre nás absolútne kľúčová. Aby sme sa postarali o súčasných zamestnancov a pritiahli do firmy aj nových, ktorí, samozrejme, u nás aj zostanú. To znamená, aby sme mali minimálnu fluktuáciu. Jedna z našich kľúčových priorít je teda naša atraktivita ako zamestnávateľa,“ skonštatoval Helexa.

Podľa jeho slov má ZSSK záujem obsadiť nielen posty rušňovodičov, ale chce získať aj ďalšie profesie. „K tým kľúčovým patria napríklad aj vlakvedúci, alebo tiež pracovníci v údržbe, v opravách. To je absolútna priorita. Potrebujeme získať z trhu, kde konkurencia nie je malá, ďalších kolegov,“ zdôraznil generálny riaditeľ ZSSK.

Pestrá ponuka pracovných miest

Ponuka pracovných miest v ZSSK je naozaj pestrá. Na svojej wesbtránke majú k dispozícii desiatky voľných pozícií, aktuálne hľadajú rušňovodičov pre niekoľko lokalít. Rušnovodič s praxou pre celé Slovensko však vie získať náborový príspevok v sume 4 000 eur.  K tomu priemerná mzda, ako uvádzajú, „je viac ako 2 050 €/brutto (vrátane príplatkov, odmien, prémií, nadčasov),“ píše ZSSK na webe.

Uložiť článok

Najnovšie články