Foto: SITA/AP

Talianska polícia nariadila domáce väzenie aj 4 údajným komplicom.

Polícia v Taliansku zatkla zdravotnú sestru, ktorá sfalšovala očkovania proti ochoreniu COVID-19. Učinila tak v prípade minimálne 45 osôb, ktoré tak mohli podvodným spôsobom získať certifikát o vakcinácii.

Mala aj komplicov

Zdravotná sestra vyhodila vakcíny do koša a dokonca týmto osobám obväzmi ošetrila fiktívne miesto vpichu. Polícia v Ancone na východnom pobreží Talianska nariadila domáce väzenie aj štyrom údajným komplicom, ktorí vyhľadávali „antivakcinačných zákazníkov“ ochotných zaplatiť za očkovací certifikát bez toho, aby dostali vakcínu.

Foto: Unsplash

Dovedna 45 takýchto osôb, ktorí sa takýmto spôsobom dostali k očkovacím certifikátom, sa musí denne hlásiť na polícii, pričom nesmú opustiť miesto bydliska.

Taliansko sa najnovšie rozhodlo sprísniť opatrenia voči obyvateľom nezaočkovaným proti ochoreniu COVID-19. Z dôvodu veľkého množstva nových prípadov koronavírusu budú môcť vstúpiť do prostriedkov verejnej dopravy, kaviarní či hotelov iba osoby, ktoré sú buď zaočkované alebo nedávno prekonali ochorenie COVID-19. Nezaočkované osoby tak budú musieť podstúpiť vakcináciu alebo ich bude čakať ešte väčšie vylúčenie z normálneho života spoločnosti.

0
Uložiť článok
Komentovať