Foto: Euro Souvenir Slovensko (úprava: autor)

Lukáš Mužla / / News
Po pamätnej bankovke z Banskej Bystrice sa s tou vlastnou pridáva i hlavné mesto. Bude na nej táto gramatická chyba?

Len prednedávnom spôsobil v Banskej Bystrici ošiaľ predaj suvenírovej bankovky s vyobrazením pamätníka Slovenského národného povstania. Bankovka mala len zberateľskú hodnotu, vydaných bolo 5000 kusov, stála 2 € a v meste pod Urpínom sa kvôli nej už od skorého rána tvorili pred múzeom SNP dlhé rady. V trende bude po novom pokračovať i hlavné mesto. Už o pár dní si pri príležitosti 15. ročníka Bratislavských zberateľských dní budete môcť zakúpiť suvenírovú bankovku s Bratislavským hradom. Možno to však bude mať malý háčik.

15. ročník Bratislavských zberateľských dní sa bude konať už 1.-2. júna. Spoločnosť Incheba a.s. v spolupráci s Euro Souvenir Slovensko pri tejto príležitosti vydávajú suvenírovú bankovku s hodnotou 0 € . Bankovku s vyobrazením Bratislavského hradu so zberateľskou hodnotou si budete môcť zakúpiť prostredníctvom dvoch špeciálnych bankomatov, ktoré budú umiestnené vo vstupnej hale Incheby. Bankoviek bude pripravených celkom 5000, z čoho viac ako 4000 bude k dispozícii priamo návštevníkom Bratislavských zberateľských dní.

Foto: Euro Souvenir Slovensko

Kým predaj zberateľských bankoviek v Banskej Bystrici vyšiel na výbornú a tešil sa veľkému nadšeniu a dopytu, v Bratislave to môže dopadnúť oveľa horšie. Na prezentačnej fotografii, ktorú spolu s oznámením o pripravovanom predaji suvenírovej bankovky s Bratislavskom hrade zverejnenej Euro Souvenir Slovensko, je totiž malá chyba. Namiesto Bratislavský hrad na nej totiž stojí Bratislavký hrad. Písmeno s sa niekde vytratilo. Ani by sme si to nevšimli, keby nás na to neupozornil príspevok na stránke Zomri.

Foto: Euro Souvenir Slovensko (úprava: autor)

Návštevníci a záujemcovia o pamätnú bankovku tak môžu dúfať, že vytlačených nie je ešte všetkých 5000 kusov a do samotného predaja sa nakoniec dostanú bankovky bez gramatickej chyby. Oficiálne vyjadrenie Euro Souvenir Slovensko do termínu uzávierky článku prostredníctvom svojich komunikačných kanálov zatiaľ neposkytli.

Pozri aj: Zviera už konečne nebude vec. Parlament schválil zákon, ktorý definuje zviera ako živú bytosť

0
Komentovať (0)