Michal Blaško / / Zaujímavosti
Skúsili ste už stopovať alebo sa vybrať do sveta bez mobilu či peňazí? Ak nie, práve teraz máte možnosť to skúsiť. Nie je to jednoduché...

Skúsili ste už stopovať alebo sa vybrať do sveta bez mobilu či peňazí? Ak nie, práve teraz máte možnosť to skúsiť. Nie je to jednoduché a spoľahnúť sa budete musieť len na seba, pár kamarátov a niekoľko plechoviek nápoja, ktorý vám dá krídla. Naposledy sa do rovnakého odvážneho projektu zapojilo vyše sto tímov z celého sveta presne pred dvoma rokmi. V týchto dňoch sa dobrodružstvo opäť začína. Na podanie prihlášky zostávajú necelé dva týždne.

Vybrané tímy budú vyslané na jedno z piatich východiskových miest v Európe, z ktorých sa každý vyberie svojou cestou. Či už za vysnívanou destináciou alebo budú verní svojím túlavým topánkam. Barcelona, Florencia, Berlín, Edinburg a Praha budú začiatkom dobrodružstva pre pretekárov na ich epickej ceste do Paríža. Tímy sa musia pred dosiahnutím cieľovej čiary zastaviť na šiestich kontrolných stanovištiach. Až v 40 európskych destináciách, ako napríklad Kodaň, Londýn, Budapešť, Ženeva, Bordeaux, Viedeň, Krakov, Benátky a Madrid, budú na súťažiacich čakať checkpointy, na ktorých si zmerajú svoje sily.

redbull6

“Ak si nastavíš svoju myseľ na niečo, bez ohľadu na to, ako ťažko to vyzerá, urob to! Len do toho! A bude to tá najviac epická vec, ktorú si kedy urobil.“

V roku 2014 tímy na ich ceste po Európe, spolu vymenili viac ako 16.000 plechoviek. Jeden z najúžasnejších obchodov zo všetkých bola výmena len ôsmich plechoviek za luxusnú večeru, hotelovú izbu, jazdu na letisko a let!

Čo na toto dobrodružstvo hovoria členovia tímu Beach Bull Blondiez z roku 2014?

“Pravdepodobne je to tá najlepšia vec, ktorá sa nám kedy stala. Celý zážitok nám dal perspektívu: stretli sme sa z ľuďmi z celého sveta, ktorí majú rovnako radi jednoduché veci v živote, užívajú si cestovanie a dobrodružstvo. Stále tomu nemôžem uveriť – bolo to ako sen.”

Cesta už začala! Tak využi aj ty svoje čaro, strategické myslenie a poteš svojich fanúšikov… nech mesto svetla zažiari na váš triumf. Dáš to? Pre viac informácií o tejto dobrodružnej ceste navštív www.redbullcanyoumakeit.com a prihlás aj ty svoj tím do 14. februára 2016.

Sledujte udalosť na sociálnych sieťach.

0
Komentovať (0)