foto: BrightSide

Cestovanie vie byť naozaj úmorná činnosť. A to najmä v prípadoch, že cestujete z povinnosti, za prácou či na miesto, ktoré nie je pre vás nijak atraktívne. Poradíme vám ako si zariadiť let tak, aby ste sa poriadne vyspali.

Isteže, pokiaľ máte úsmev na perách, gitaru v rukách, plechovku skrývate pred revízorom pod sedačkou a vaša cieľová destinácia je miestom relaxu, niet dôvodu na to, aby ste celú cestu prespali. Avšak občas sa vyskytnú okolnosti, kvôli ktorým cestovať jednoducho musíte a pri príchode oceníte aj tú najdrobnejšiu kvapku energie. Toto je deväť tipov vďaka, ktorým sa vyspíte minimálne tak dobre, aby ste vedeli po príjazde fungovať ako počas bežnej situácie.

V noci sa spí

Pixabay

Noc je najlepším časom na let. Nepodceňujte svoj režim. Najlepším časom na cestu je práve ten, kedy obyčajne spíte., Znie to banálne, no rozhodne to je svätá pravda, ktorú mnohí neakceputjú, ba priam ignorujú.

Ten správny deň

Najlepším časom na cestovanie je utorok, alebo streda a to preto, že je to čas kedy cestuje menej ľudí. Veď kam by chodili uprostred týždňa. V čase, kedy má väčšina ľudí voľno je cestovať hlúposť. Pokiaľ chcete pokoj a svoj osobný priestor, vyberajte si na cestu dni, ktoré nie sú populárne.

Sedadlo pri okne

Pixabay

Toto znie ako veľký paradox, no v skutočnosti je celkom inak. Nehovoríme o samotnom výhľade, ktorý môže byť naozaj rušivý, proste zatiahnite roletu. Ide o to, že najlepšie miesta na pokojnú cestu sú tie, kde si môžete oprieť hlavu. Či je to bočný panel, stena, alebo akákoľvek iná zvislá plocha. Zároveň je veľmi múdre sedieť tak, aby ste nikomu neblokovali priechod, nebude vás mať kto rušiť.

Pohodlný uhol operadla

Svoju sedačku si určite sklopte, čo najviac dozadu. Ako to len ide. Sú nastavené tak, aby ste pri tom cestujúceho za vami nezaťažovali, prečo to nevyužiť. Samozrejme nič nepokazíte tým, že sa uistíte, či to nikomu nevadí. Spánok v sede je veľmi nepohodlný a zároveň aj nezdravý pre šiju a chrbticu.

Obľúbený outfit

Počas dlhej cesty nie je dôležité vyzerať perfektne a elegantne, dôležité je, aby bolo vaše oblečenie pohodlné, mäkké a teplé. Pokiaľ vaša letecká spoločnosť neposkytuje deky, pribaľte si do príručnej batožiny ponožky či bundu navyše. Určite to oceníte.

Pás znamená bezpečnosť

Vaša bezpečnosť je dôležitejšia ako pohodlie. Pokiaľ sa rozhodnete spať, zapnite si pás, tak aby bol viditeľný. Pokiaľ nastane riziko turbelencií, budete mať zároveň istotu, že vás nikto nebude budiť, aby ste si ho zapli.

Izolácia

Toto všetko môže byť naozaj užitočné, no pokiaľ máte rušivé vnemy, bude pre vás zaspať úplne nemožné. A bdenie je presne to, čomu sa chcete vyhnúť. Preto sú dôležité doplnky, ktoré zabránia svetlu a zvukom, aby vás rušili. Maska na spanie, či štuple sú určite veci, ktoré oceníte. Pokiaľ sa nechcete zobudiť so zaseknutým nervom, určite oceníte aj cestovný vankúš.

Zbytočnosti nepotrebujete

Pexels

Preto sa tak volajú. Sú zbytočné, v mnohých prípadoch je fajn mať so sebou počas cesty krížovku alebo knihu, nie je tomu inak ani teraz. Určite sa však vyhnete zariadeniam ako sú laptopy, smartfóny či tablety. Svetlo z nich prebúdza mozog a nevyspíte sa tak, ako by ste mohli. Slúchadlá s upokojujúcimi zvukmi či pomalou hudbou, sú tiež v poriadku.

Jedlo a nápoje

Pokiaľ chcete zaspať, neprejedajte sa. To čo na palube či pred cestou konzumujete, by malo byť ľahké a zdravé. Na pitie je vhodný bylinkový čaj alebo čistá voda. Zabudnite na kávu či alkohol, môžu vás po čase utlmiť, avšak znižujú kvalitu spánku.

Pozri aj: Svoj let hľadajte 2 mesiace pred výletom. 5 spôsobov na kúpu letenky za cenu lístkov do kina

brightside.me

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )