Michal Blaško / / Now U Know
Je mnoho vecí, s ktorými sa stretávame dennodenne, no vôbec nevieme, na čo slúžia alebo ako vôbec vznikli. Písali sme o nich v rôznych...

Je mnoho vecí, s ktorými sa stretávame dennodenne, no vôbec nevieme, na čo slúžia alebo ako vôbec vznikli. Písali sme o nich v rôznych článkoch, no myslíme si, že ich nikdy nie je dosť. Dnes sa pozrieme na to, prečo sa svadobný prsteň nosí na prsteníku.

Vedeli ste o tom, že tieto prstene nosili na prsteníkoch už starí Egypťania? Dnes sa v niektorých krajinách nosia na pravých, v iných zas na ľavých rukách. Vždy sa však nosí na štvrtom prste ruky. Poďme sa pozrieť na to, prečo to tak vlastne je.

Je pravdepodobné, že tento zvyk vznikol v Číne. Hovorí o tom jedna čínska múdrosť, podľa ktorej palce predstavujú rodičov, ukazováky zas súrodencov, prostredník predstavuje vás, prstenník je váš partner a malíčky sú vaše deti. Keď si spojíte prsty podľa nasledujúceho postupu, zistíte to aj sami.

BrightSide.me
BrightSide.me
BrightSide.me
BrightSide.me

BrightSide.me
BrightSide.me
BrightSide.me
BrightSide.me
BrightSide.me
BrightSide.me

Nie, nedokážete. Dôvod toho, prečo sa svadobný prsteň nosí na týchto prstoch, je teda jasný. So svojim partnerom by ste mali ostať navždy. Ako sa hovorí, až kým vás smrť nerozdelí.

zdroj: Brightside.me

0
Komentovať (0)