metro.co.uk/airows.com

Anna / / News
Jedným prírodným šperkom Austrálie je aj Tasmánia. Najmenší štát Austrálie však okrem nádhernej prírody ponúka párom omnoho viac.

Už ste sa niekedy cítili tak, že by ste si potrebovali zbaliť všetky veci a presťahovať sa na veľmi vzdialený ostrov, kde neexistuje žiadny stres? Možno budú pre vás nasledujúce riadky inšpiráciou či motiváciou niečo zmeniť. 

Tasmánsky ostrov je ochotný premeniť vaše sny na skutočnosť za vás, a to úplne bez starostí a bez spomínaného stresu. Tasmania Parks a Wildlife Service hľadajú páry, ktoré by sa postarali o Maatsuker ostrov, a to na celých šesť mesiacov – buď od marca do septembra alebo naopak, od  septembra do marca – počas najbližších dvoch rokoch.

careergypsy

Zvolené páry budú mať štvorizbový rodinný dom – a to všetko sami pre seba. K nemu budú mať k dispozícii zeleninovú záhradu, kde si môžu vypestovať svoje vlastné jedlo. Jediná podmienka, ktorú musia splniť, je postarať sa o ostrov, udržiavať pozemok, budovu či zariadenia, a vykonávať každodenné pozorovanie počasia pre Bureau of Meteorology. Znie to lákavo, čo poviete?

careergypsy

Má to však jeden háčik. Pokiaľ sa budete nachádzať na ostrove, nebudete mať žiadny prístup na internet a už vôbec nebudete vaše dni tráviť pozeraním televízie. Počas svojho šesť mesačného pobytu dokonca nemôžete opustiť ostrov. Výnimka sa udelí vtedy, keď nastane výnimočná situácia. V podstate budete úplne odrezaní od zvyšku sveta. Spoločnosť vám však môžu robiť jedine tučniaky a tulene. Dôležité je však aj to, že si zo sebou musíte priniesť vlastné jedlo, pitie, oblečenie a toto všetko nesmie presiahnuť 325  kg na osobu. Ak ste extrovert a ľudia sú neodmysliteľnou súčasťou vášho života, táto ponuka pre vás nie je až tak celkom vhodná. Naopak, ak s priateľkou potrebujete zažiť veľké dobrodružstvo a nebude vám vadiť, keď na istý čas jednoducho odídete, tento výlet je pre vás ako stvorený.

bichenoawesomebeachhouse

Ďalšou dôležitou poznámkou je aj to, že naozaj musíte so sebou vziať priateľa, priateľku či veľmi dobrého známeho, s ktorým si dobre rozumiete. Jednoducho, nemôžete sa len s niekým dohodnúť a vybaviť si šesť mesačnú dovolenku úplne zadarmo. Tasmania Parks a Wildlife Service určili podmienku, že chcú páry s „preukázanou schopnosť žiť a pracovať vo vzdialených lokalitách“, a že obaja budú musieť byť veľmi sebestační a zdraví. Celkom fér.

Ak by ste sa naozaj chceli zbaliť na obdobie pol roka a zažiť niečo iné, neváhajte a zapojte sa. Možno sa práve na vás usmeje šťastie a strávite pár mesiacov na Tasmánskom ostrove.

Pozri aj: Touto prácou si zarobíte viac ako 55-tisíc eur. Stačí ak budete cestovať po svete, a dávať na Instagram pekné fotky

Interez.sk (Anna Zábojníková), metro.co.uk


Komentovať (0)