Foto: TASR/AP

Austrália je zhrozená.

Jednou zo šiestich obetí útoku nožom v nákupnom centre v austrálskom meste Sydney bola aj Číňanka študujúca v Austrálii, uviedol v pondelok tamojší premiér Anthony Albanese. TASR informuje podľa agentúry AFP.

I-süan Čcheng bola poslednou identifikovanou obeťou sobotňajšieho útoku, potvrdil Albanese vo vysielaní rozhlasu.

Útočník v Sydney v sobotu dobodal v nákupnom centre Westfield Bondi Junction viacero ľudí vrátane deväťmesačného dieťaťa. Priamo na mieste podľahli zraneniam štyri ženy a jeden muž. Jedna ďalšia žena zomrela po prevoze do nemocnice.

Trpel duševnou poruchou

Austrálska polícia identifikovala 40-ročného muža, trpiaceho duševnou poruchou, ako páchateľa sobotňajšieho útoku nožom v nákupnom centre v Sydney. Útočník, identifikovaný ako Joel Cauchi, pochádzal z austrálskeho štátu Queensland a bol známy orgánom činným v trestnom konaní.

Podľa zástupcu policajného komisára Nového Južného Walesu Anthonyho Cookea nateraz nie sú známe žiadne dôkazy alebo informácie, ktoré by naznačovali, že za útokom bol akýkoľvek motív alebo ideológia. „Vieme, že páchateľ v tomto prípade trpel duševnou poruchou,“ dodal Cooke.

Agentúra AFP na základe profilu na Facebooku uviedla, že Cauchi pochádza z mesta Toowoomba neďaleko Brisbanu a navštevoval miestnu strednú školu aj univerzitu. Do Sydney údajne prišiel pred mesiacom a v meste si prenajal si malý sklad, v ktorom sa nachádzali osobné veci.

Polícia v pondelok zároveň uviedla, že vyšetruje aj skutočnosť, prečo sa útočník zjavne zameral na ženy. Päť z dovedna šiestich obetí tvoria ženy; rovnako ako väčšinu zranených, konštatuje AFP.

Vo svojom trápení nikto nemusí byť sám. Ak prežívate náročné obdobie, tím profesionálov je tu pre vás 24 hodín denne na webe IPčko.sk. Pomoc môžete vyhľadať kedykoľvek prostredníctvom mailu alebo chatu.
Uložiť článok

Najnovšie články