Foto: Wikimedia/ Pixabay

V Benátkach platia prísne bezpečnostné pravidlá.

Benátky sú obľúbenou destináciou mnohých turistov. Každým rokom je ich tu viac a viac, čo počas migračnej krízy a po teroristických útokoch v rôznych kútoch Európy predstavuje určité bezpečnostné riziko. Pravicový primátor mesta postaveného na vode si zrejme povedal dosť a rozhodol sa udržiavať bezpečnosť po svojom. 

Hoci sa dovolenkové mesiace prehupli do svojej druhej polovice, severotalianske mesto má mnoho Slovákov na dosah a chodí sem pokojne aj len na víkend. Mali by sme váš však upozorniť, že ak to máte v pláne, určite zo žartu nekričte na ulici islamskú frázu: „Allahu Akbar!“ Primátor Benátok Luigi Brugnaro totiž vyhlásil, že vzhľadom na teroristický útok v Barcelone takéto pokriky tolerovať nebude. „Ktokoľvek zakričí Allahu Akbar na Námestí svätého Marka, môže očakávať, že ho sniperi v momente zastrelia,“ vyhlásil na konferencii v Rimini.

Potrebujeme zvýšiť našu bezpečnosť, keď čelíme teroristickej hrozbe. V Benátkach sme už pred pár mesiacmi zatkli štyroch teroristov, ktorí chceli vyhodiť do povetria most Ponte di Rialto. Tvrdili, že sa chceli stretnúť s Allahom. My ich teda za ním pošleme hneď, no bez toho, aby museli odpáliť most. Rovno ich zastrelíme,“ znejú tvrdé slová primátora.

Toto nariadenie vyvolalo medzi ľuďmi vlnu nadšenia, hoci bezprostredne po ukončení konferencie začal primátor Florencie, Don Nardella, kričať Allahu Akbar, aby pobavil Brugnara a ostatných delegátov. Nardella sa však vzápätí ospravedlnil za neprimeraný vtip a vyjadril ľútosť nad obeťami útoku v Barcelone.

Allahu Akbar arabsky znamená Allah je veľký a je to jedna z najčastejších fráz v islame. Moslimovia ju často používajú ako pripomienku svojej viery v boha, no extrémisti často kričia tieto slová pred alebo počas teroristických útokov.

Pozri aj: 17-ročná moslimka sa spýtala otca, či si môže zložiť hidžáb. To čo nasledovalo, nikto nečakal

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články