Foto: Western Australia police, Discovery Channel

Stratený muž z Veľkej Británie, ktorému sa podarilo prežiť tri dni v austrálskej divočine, sa zachránil veľmi nezvyčajným spôsobom. Použil techniky, ktoré načerpal pri sledovaní televízie.

Niektoré relácie sa zjavne oplatí sledovať. Môže vám to zachrániť život. Anthony Collis zmizol po tom, čo sa oddelil od svojej priateľky, keď sa snažili prejsť z mesta Perth do Darwinu. Podľa jeho slov sa mu podarilo prežiť vďaka jedeniu chrobákov a kvetín. Na noc sa dokonca zahrabal do piesku. Tieto unikátne nápady však nepochádzali z jeho hlavy.

Bear Grylls je taktiež pôvodom Brit. Svojej slávy sa dočkal práve vďaka seriálu Man vs. Wild, v ktorom sa vystavuje rôznym extrémnym podmienkam. Všetko je popritom zachytávané na kameru. Bear je okrem iného aj veľký šoumen, no jeho rady sú celkom zjavne na nezaplatenie. Tento dobrodruh sa tak nepriamo pričinil o záchranu muža, ktorý sa stratil v divočine. A viete, že keď hovoríme o Austrálii, nie je to hocijaká divočina. Je neľútostná, ostrá a najmä je plná pavúkov, hadov a škorpiónov.

#tbt to home grown adventures in the British countryside 🌳

A post shared by Bear Grylls (@beargrylls) on

Anthony a jeho priateľka Debbie sa pohádali uprostred ich 4000 kilometrovej cesty. Vtedy sa rozdelili a opustili svoje auto, ktoré sa zaseklo v piesku. Debbie sa podarilo po prekročení ôsmych kilometrov doraziť do baníckeho kempu. Bola dezorientovaná, dehydrovaná a hlásila, že Anthony sa stratil. Po tom, čo bolo vyhlásené rozšírené pátranie, 32-ročného muža, po troch dňoch, končne našli. Bol nahý, spálený od slnka a veľmi smädný. A v neposlednej rade absolútne stratený na severozápade Austrálie.

Western Australia police

Počas pátrania, sa Anthony neobjavil ani na detektoroch tepla, ktoré v týchto prípadoch používa polícia. To ich priviedlo k záveru, že Anthony je mŕtvy. Nakoniec sa však ukázalo, že detektory ho nerozpoznali, pretože sa zahrabal až po uši do piesku, aby svoje telo počas noci udržal v teple. Po trojdňovom pátraní, ho polícia konečne našla vďaka tomu, že spozorovali jeho stopy a začuli ho kričať. Anthony tvrdil, že jedol chrobáky a kvetiny. Pochválil sa aj tým, že svoje dobrodružné zručnosti nadobudol pri sledovaní Beara Gryllsa. Tu je teda živý dôkaz toho, že nie vždy je celkom zbytočné stráviť svoj čas pred televíziou. Len si treba vybrať tú správnu formu zábavy.

Pozri aj: Nóri nie sú priateľskí a v Austrálii sa vás všetko pokúša zabiť. Miestni radia turistom, prečo by nemali navštíviť práve ich krajinu

unilad.co.uk