Foto: prozahori.sk

Lukáš Mužla / / Série
Piesková pláž na Slovensku? Pár sa ich nájde.

Pre to, aby ste si oddýchli pri vode na pieskovej pláži, vôbec nemusíte chodiť do zahraničia k moru. Aj na Slovensku máme totiž miesta, ktoré svojim návštevníkom ponúkajú relax na piesočnatých plážach. Niekto si možno povie, že sa to s morom nedá porovnať, iných možno inšpirujeme pri tvorbe plánov na najbližší víkend. Do ktorej skupiny patríte? 

Gazárka

Rekreačná oblasť neďaleko mesta Šaštín nazvaná Gazárka je prežitkom zo socialistických dovolenkových rezortov, keď sa do zahraničia podarilo dostať len málokomu. Vďaka piesočnatým plážam si Gazárku Slováci veľmi obľúbili. Nájdete tu celkom 5 jazier, niekoľko ubytovacích zariadení a kopu ďalších služieb, ktoré dodnes slúžia návštevníkom rekreačnej oblasti.

Zlaté piesky

Snáď najznámejším miestom na Slovensku, kde sa môžete okúpať na piesočnatej pláži, sú Zlaté Piesky. Obľúbené miesto nielen Bratislavčanov, ale aj ľudí z celého Slovenska láka na rozsiahlu piesočnú pláž, príjemne teplú vodu a dobrú dostupnosť na okraji mesta.

#sunnyday#zlatepiesky#nadhernaobloha#instalike#pohoda#chladenepivo

A post shared by Marek Herman (@_macher_) on

Teplý vrch

Piesočnatá pláž a najteplejšia vodná nádrž na Slovensku. To je geniálna kombinácia, ktorú ponúka Teplý vrch, vodná nádrž neďaleko Rimavskej Soboty na južnom Slovensku. Ak sa vám zunuje kúpanie, môžete obdivovať i prírodu. Priamo od nádrže sa dostanete aj na zaujímavé prírodné miesta, na ktoré vás dovedie náučný chodník Drienčanský kras.

Geplaatst door RS Racing Drones Team op maandag 10 juli 2017

Rieka Tisa

Na brehoch rieky Tisy, neďaleko Trebišova v obci Malé Trakany, nájdete miesto, o ktorom ste možno dodnes ani len nepočuli. Piesočnatá pláž na brehoch rieky je ale v okolí obce dobre známa a považovaná za „raj na konci sveta“. Jemný piesok, dostatok miesta a kúpanie zdarma. Jednoznačne stojí za vyskúšanie.

#home #kistárkány #tisza #river @esztietta ❣️

A post shared by Fruzsina (@fruzsee_h) on

Zemplínska Šírava

Okúpať sa na piesočnatej pláži môžete i vo vodách východoslovenského mora. Brehy Zemplínskej šíravy (pri obci Kaluža) zdobí totiž nová piesočnatá pláž, ktorá má prilákať ďalších turistov. Zemplínska šírava sa totiž v posledných rokoch opäť stáva obľúbeným dovolenkovým rezortom viacerých Slovákov. Okrem piesočnatej pláže nájdete pri Kaluži i nové Pieskové kráľovstvo s veľkými pieskovými sochami.
Zemplínska Šírava

Jazero v borovicovom lese

Ďalším z pieskových jazier na Záhorí je Jazero v borovicovom lese, ako ho často nazývajú miestni. Nachádza sa totiž na borovicami vysadených viatych pieskoch neďaleko obce Sekule a ponúka miesto, kde mnoho ľudí nezavíta. V okolí obce nájdete i ďalšie miesta na kúpanie pri piesočnatých plážach. Medzi najznámejšie patrí napríklad rekreačné stredisko Oširid.

Oširíd v Sekuliach = Krása 😊

Geplaatst door Adam Zelenka op woensdag 14 juni 2017

Pieskovňa Plavecký Štvrtok

Náš posledný tip zo Záhoria je bývalé miesto ťažby piesku pri Plaveckom Štvrtku. Pieskovňa Plavecký štvrtok je obľúbeným miestom rybárov a rekreantov zo širokého okolia. Služby tu však nehľadajte. Stravovacie a hygienické zariadenia síce absentujú, no aspoň si budete môcť nájsť svoj súkromný malý kúsok pieskovej pláže.

#summer?????

A post shared by Zuzana Ondriašová (@zuz_ond) on

Domaša

Kúsok slovenského mora nájdete i na vodnej nádrži Domaša. Piesková pláž Tíšava sa v posledných rokoch stala najnavštevovanejším kútom nádrže. Ponúka široké možnosti služieb i zábavy a vy sa tak aspoň na malú chvíľu budete na piesočnatej pláži cítiť ako pri mori.

Pozri aj: Prehľad prírodných miest na kúpanie celkom zadarmo

0
Komentovať (0)