Foto: facebook.com

Lovenie zvierat je súčasťou ľudskej činnosti už od nepamäti.

Obrovské množstvo druhov zvierat sa však ocitlo práve vďaka človeku na pokraji vyhynutia a je najvyšší čas uvedomiť si, že je potrebné prístup prehodnotiť a urobiť všetko preto, aby sa niečo z prírody uchovalo aj pre ďalšie generácie. To si však zrejme  nepripúšťajú pytliaci a lovci trofejí, ktorí sú dokonca ochotní platiť za to, aby mohli chránené zviera zabiť.

Zvrátený turizmus

Jedným z takých prípadov je aj lovec menom Bryan Harlan. Aby mohol vzácne zviera zabiť, zaplatil pakistanskej vláde až 85-tisíc libier(95-tisíc eur). Tá by si mala flóru a faunu chrániť, namiesto toho mu však vydala povolenie. Harlan nie je jediný, kto si za zabitie vzácneho zvieraťa zaplatil. Bohatí lovci z celého sveta cestujú do exotických krajín neraz nie za oddychom, ale aby zaplatili nemalé sumy za trofej ohrozeného zvieraťa, ktoré si sami ulovia.

Svoje úmysly nepopiera

Pre Dallas News Harlan dokonca vydal aj vyhlásenie a vyjadril sa nasledovne: „Je to pre mňa česť byť opäť v Pakistane. V Pakistane som bol už trikrát a lovil som rôzne zvieratá. Kozu skrutkorohú som si však nechal až na záver.“

Povolenie za peniaze

Koza skrutkorohá patrila kedysi medzi mimoriadne ohrozené druhy, dnes je už síce z najhoršieho vonku, no ešte nie je druh celkom mimo ohrozenia. Bizarné je, že na toto zviera tu platí prísny zákaz loviť, pokiaľ si však za to niekto zaplatí, pakistanská vláda prižmúri oči a vydá povolenie. Peniaze putujú údajne do rúk miestnych komunít.

Bambi

Toto nie je prvý prípad, kedy človek zabíjal zvieratá pre zábavu. Pred časom sa v amerických médiách objavila správa o mužovi, ktorý zabil stovky jeleňov. Za trest sa musel vo väzení pozerať na rozprávku Bambi. Vláda dúfala, že takýmto spôsobom si muž uvedomí, akú chybu vykonal. Prvýkrát si mal muž známy ako Berry pozrieť deň pred Vianocami minulého roka a aby na dôvod svojho trestu nezabudol, bude k tomu nútený aspoň raz za mesiac po dobu svojho väzenia.

Pozeranie rozprávok sa môže zdať ako zábavný a mierny trest, avšak to, čo urobil Berry je odsúdeniahodné. Jeleňom odrezal hlavy a zvyšky ich tiel nechal hniť v lese.

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )