Foto: tvnoviny.sk

Nelegálne zápasy psov nie sú len doménou zahraničia, no dejú sa aj u nás.

Dokazuje to reportáž televízie Markíza, kde reportérka Kristína Kövešová prenikla na miesto, kde sa tieto zápasy konajú. Tam natočila znepokojujúce zábery bojov psov stredoázijských ovčiakov, teda plemena, ktoré nie je ani definované ako bojové plemeno.

Reportáž prichádza v čase, keď slovenský parlament schválil zákon o tom, že zviera nie je vec. Ako uvádza portále tvnoviny.sk, vyzerá to tak, že na nelegálnych psích zápasoch sa zúčastňujú nielen niektorí chovatelia, ale aj policajti. Musíme povedať, že aj keď sa túto nelegálnu aktivitu snažia utajiť, ako sa hovorí, pravda vždy vyjde najavo.
Dogs Fighting

Na miesto, kde stojí ohrada určená na psie zápasy neskôr príde aj polícia, ktorá začína preskúmanie záležitosti. Medzitým reportérka Kövešová oslovuje muža, ktorého označila za jedného údajných organizátorov zápasu. Ten tvrdí, že sa tam nič nedeje. Následne oslovuje ďalšiu skupinu mužov, ktorí sa jej drzo pýtajú či je dofetovaná a následne jej vulgárnym spôsobom tvrdia, že na mieste vykonávali pohlavný styk.

Na miesto prišli aj inšpektori regionálnej veterinárnej a potravinovej správy, ktorí skontrolovali psov. Na nich až na jedného nenašli žiadne zjavné poranenia. Keď sa reportérka pýtala majiteľa psa, či ho netreba ošetriť, ten odvetil, že treba zašívať čivavy.

Pozrite si celú reportáž na tomto odkaze.

Pozri aj: Sprievodca hľadaním ideálneho psa. Tieto plemená sa dokonale prispôsobia vaším potrebám a tomu, čo od nich očakávate

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )