foto: Unsplash

V posledných rokoch sa naše zmýšľanie mení a namiesto trávenia času von sa dočasne stalo populárnym, ba niekedy až nevyhnutným, trávenie voľného času v domácom prostredí.

Práve vďaka tomu mnohí z nás objavili možnosti internetovej zábavy, o ktorej ešte pred pár mesiacmi ani netušili. Vybrali sme pre vás 7 tipov internetovej zábavy, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie, aj keď karanténa už skončila.

Majte najnovšie diely svojho obľúbeného seriálu medzi prvými

Privítajte svojich obľúbených hrdinov priamo u seba v obývačke. Vďaka službám ako sú Netflix alebo HBO GO si môžete filmové a seriálové klasiky hocikedy naplno vychutnať priamo zo svojej obývačky. V prípade, ak patríte skôr medzi fanúšikov slovenskej a českej filmografie, vyskúšajte VOYO alebo online archívy ďalších našich televízií.

Zdá sa vám, že ste už videli všetky kvalitné seriály a filmy? Pri mene Sheldon sa vám vybavia nezabudnuteľné hlášky známeho fyzika, slovo HIMYM nepovažujete len za nezmyselný súhrn písmen, marvelovky poznáte odpredu aj odzadu a so Sherlockom ste už odkryli všetky záhady? V ponuke streamovacích služieb nájdete nielen osvedčenú filmovú a seriálovú klasiku, ale pravidelne aj množstvo noviniek.

Preneste sa do knižného sveta plného neprebádaných príbehov

Uprednostňujete pred seriálovými hrdinami skôr tých knižných? Na nové príbehy nemusíte chodiť len do kníhkupectva. Neokukané knižné príbehy od začínajúcich autorov si môžete prečítať na portáli wattpad.

Svoje dielo tu prvotne publikovala napríklad aj autorka bestselleru After – Anna Todd. Spoznať tak problémy knižných hrdinov môžete ešte aj predtým, než sa stanú svetoznámymi. A tí odvážnejší, tu môžu diela nielen čítať, ale aj publikovať vlastné. Portál využívajú aj viacerí slovenskí používatelia, a tak angličtina nie je nevyhnutnosťou.

Zoberte si svojho obľúbeného interpreta so sebou kdekoľvek

Neznášate ticho a takmer na každú príležitosť máte svoj špeciálny playlist? Vďaka službám Spotify alebo iTunes môžete mať svoju obľúbenú hudbu vždy so sebou. Vytvorené playlisty môžete počúvať na notebooku, smart TV aj mobile. A to aj bez prístupu na internet. Navyše, služby ponúkajú aj už vytvorené playlisty alebo možnosť zdieľať svoje playlisty s priateľmi.

Spoznajte atmosféru pravého kasína

Lákal vás vždy svet kasín a čarovná atmosféra Las Vegas? Za kasínom a ďalšími podobnými hrami už nemusíte chodiť ďaleko. Vďaka online kasínam sa v priebehu pár minút presuniete do sveta zábavy. V prípade že si chcete kasínové hry iba vyskúšať, môžete tak urobiť napríklad na tejto stránke.

Tí, ktorí sa neboja riskovať, môžu využiť možnosť hry za peňažný vklad. Online kasína už dnes nie sú len pochybné zahraničné servery. Slovenské licencované kasína sú pod dohľadom Ministerstva financií, vďaka čomu sa online hazardné hranie stalo bezpečnejším. Samozrejme vždy treba brať hranie v online kasínach ako formu zábavy a nie ako spôsob zarábania.

Zahrajte sa na komixového hrdinu či vyhrajte preteky

Online hry a služba Steam patria medzi klasiku internetovej zábavy už dlhé roky. Už od svojho spustenia v roku 2002 popularita Steamu len rástla. Nájdete tu knižnicu s viac ako milión hrami. K získaniu novej hry už tak nemusíte navštíviť kamennú predajňu. Stačí využiť Steam a hru máte hneď k dispozícii. Výhodou služby je aj rýchlejšia dostupnosť nových hier, než je tomu v herných obchodoch. Služba podporuje aj online hranie a chatovanie počas hry. Vďaka tomu môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi aj na diaľku.

Zasmejte sa na vtipných videách a obrázkoch

Vtipné videá a obrázky sú spoločníkmi ľudstva od začiatku vynájdenia fotoaparátu a videokamery. Kým pár desaťročí dozadu boli populárne televízne relácie s vtipnými domácimi videami, dnes je takýchto videí plný internet. YouTube je stále jednoznačným kráľom medzi platformami na sledovanie videí na internete. No sledovať vtipné videá a obrázky je možné aj na rôznych facebookových stránkach.

Naučte sa niečo nové

Patríte skôr medzi intelektuálne tipy, ktoré si vo voľnom čase radi rozširujú svoje obzory? Vyskúšajte rôzne online webináre a školenia. Mnohé z nich sú aj bezplatné. Či už sa rozhodnete naučiť kývať ušami, skladať origami alebo pochopiť jadrovú fyziku, na všetko dnes viete nájsť vhodný online tutorial či webinár. Bezplatné online vzdelávacie programy ponúkajú aj také kapacity ako je Harvardská univerzita. Ich online kurzy nájdete tu. Takto sa aj vy môžete zaradiť medzi ľudí ktorí si môžu povedať, že študovali na Harvarde.

Stihli ste sa počas karantény zoznámiť so všetkými nami odporúčanými službami alebo bol niektorý z našich tipov pre vás novinka?

Oficiálne kasína
0
Uložiť článok
Komentovať