Foto: TASR/SITA

Neznámy páchateľ postavil do pozoru školy po celom Slovensku.

Slovenskú verejnosť v utorok šokovala informácia o vyhrážkach bombovými útokmi na slovenských stredných školách, ktoré emailom rozoslal neznámy páchateľ. Agresor mal žiadať 10 miliónov eur v kryptomenách, v opačnom prípade sa vyhrážal vraždením. Údajne spomínal zbrane a výbušniny, ktoré rozmiestnil v budovách.

Nebezpečný kult

Ako informovali tvnoviny.sk, za výhražnými správami môže byť organizovaný kult. Ľudia na sociálnych sieťach veľa diskutovali a objavili sa profily a fóra, ktoré sa vydávali za pomocníkov polície a zverejňovali informácie o akomsi kulte stojacím za vyhrážkami.

Jedným zo zakladateľov kultu má byť práve používateľ menom Zack, ktorý sa k vyhrážkam priznal na Instagrame, no nikto nevie, o koho ide. Podľa analytičky je ale ťažké povedať, či je takéto riziko reálne, no vraj ho netreba podceňovať.

Ministerstvo vnútra medzitým informovalo, že odosielateľovi správ hrozí až doživotný trest. „V prípade dokázania viny v danej veci pri aktuálnej kvalifikácii vyšetrovaného skutku hrozí páchateľovi uloženie trestu odňatia slobody vo výške dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie,“ oznámilo ministerstvo v tlačovej správe.

Uložiť článok

Najnovšie články