Foto: instagram.com/instagram.com

Mnoho turistov chodí na známu pláž na ostrove Phuket práve kvôli tomu, aby si spravili zaujímavú fotku s lietadlom, ktoré letí nad ich hlavami. Tento fenomén však môže čoskoro skončiť.

Známa pláž na ostrove Phuket je známa najmä tým, že sa v jej blízkosti nachádza letisko, na ktorom pristávajú lietadlá. Tie sú tak vždy tesne nad hlavami turistov, ktorí sa na túto pláž chodia častejšie fotiť, ako kúpať. Títo turisti však budú môcť čeliť trestu smrti.

Dôvod tohto vysokého trestu je najmä v tom, že turisti, ktorí si zhotovujú na tomto mieste fotografie, rozptyľujú pilotov, ktorí následne pristávajú na letisku v blízkosti pláže. Tento úsek sa nachádza v južnom Thajsku a už niekoľko rokov je obľúbenou turistickou atrakciou mnohých ľudí, ktorí sa so svojimi zaujímavými fotografiami pochvália na sociálnych sieťach.

Táto obľúbená činnosť tisícok turistov má však aj negatívnu stránku. Šéfovia letiska totižto veľmi dobre vedia, ako fotografovanie vplýva na pilotov a bezpečnosť všetkých ľudí na palube lietadla. Práve preto viacerí rozmýšľajú nad uzatvorením tejto časti pláže.

Na túto tému sa vyjadrili viacerí ľudia. Jedným z nich bol napríklad zástupca generálneho riaditeľa letiska, Wichit Keawsaitiam, ktorý pre MailOnline vysvetľuje: „Zriaďujeme bezpečnostnú zónu, ktorá bude kategorizovaná ako zakázaná oblasť, ktorá nedovoľuje ľuďom fotiť sa ako obvykle.“

Monrudee Gettuphan, šéf medzinárodného letiska v Phukete, sa pre The Phuket News vyjadril, že úradníci boli znepokojení bezpečnosťou obyvateľov a turistov, ktorí využívajú túto oblasť.

Úradník letiska povedal: „Ľudia musia zostať ďaleko od zakázanej zóny. Chceme predísť akémukoľvek neznámemu predmetu alebo materiálu, ktorý by mohol zraniť ľudí alebo dokonca poškodiť sluch od hluku motorov lietadiel.“

Podľa MailOnline nebolo presne povedané, aké nebezpečenstvo by mohlo fotografovanie predstavovať. Pravdou však je, že dokáže rozptýliť pilotov rovnako ako drony či lasery. Tento fakt berú vážne, nakoľko maximálny trest za fotografovanie je trest smrti.

„Trest je pre každého, kto nedodržiava toto nariadenie. Trest môže byť trest smrti, doživotie alebo väzenie v rozmedzí od 5 do 20 rokov podľa zákona o leteckej doprave z roku 1978.“

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články