Ilustračné foto: Pixabay

Zviera sa lovcom postavilo na odpor.

Lovci a pytliaci sa často nezastavia pred ničím a na ceste za krajším a väčším úlovkom na to často doplácajú aj oni sami. V niekoľkých prípadoch sa však zviera vzoprie a ukáže svoju silu. Práve na to doplatil istý 62-ročný muž. 

Regis Levasseur bol jeden z členov loveckej skupiny, ktorá sa pohybovala vo francúzskych lesoch asi 80 kilometrov severovýchodne od Paríža. Podľa polície bol Regis nadháňačom skupiny, teda pomáhal vyplašiť zver a zahnať korisť do úzkych. Keďže k tomu nepotreboval žiadnu pušku, nebol ani ozbrojený. Posledný jeleň, ktorého zaháňal, sa mu však stal osudný.

Za normálnych okolností by sa zviera vyplašilo a ušlo. Tentokrát sa však jeleň rozhodol ísť do protiútoku. Išiel si po neho,“ tvrdí zväz miestnych lovcov. Jelenie parožie predstavuje v prípade útoku nože, ktoré vás prebodnú a nedokážete sa proti nim brániť. „Táto udalosť nám všetkým pripomína, že s divokou zverou sa netreba zahrávať. Spolu s lovom prichádza aj riziko.

Ilustračné foto: Pixabay

Podľa jeho známych bol pre neho lov viac ako koníček, bol to jeho život. K tejto nepríjemnej udalosti pritom došlo len deň po tom, čo lovci zastrelili na blízku vzdialenosť vyčerpaného jeleňa, ktorého zahnali až do záhrady domu v dedine Lacroix-Saint-Ouen. Podľa informácií jeho mŕtvolou lovci nakŕmili svojich psov.

Pozri aj: Známy lovec pózoval s ohrozeným snežným leopardom, ktorého ulovil. Pobúril tým tisíce ľudí a tí volajú po spravodlivosti

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články