Včera, štvrtok 21. júna, sa v dopoludňajších hodinách podarilo mladému medveďovi hnedému utiecť zo svojho výbehu. Ako sa mu to vlastne podarilo, si personál zoologickej záhrady nevie vysvetliť, no predpokladá, že prestavaním medvedieho výbehu v ňom vzniklo vyvýšené miesto, po ktorom sa medveďovi podarilo utiecť. Za posledných 50 rokov je to prvý raz, čo sa niečo takéto v bojnickej zoo odohralo.
Medveď bol v Bojniciach len krátko, a to niečo vyše mesiaca. Odmalička však žil v zajatí. Pred Bojnicami bol zapožičaný v zoologickej záhrade mesta Tábor. Tu je však výbeh pre medvede riešený celkom inak. Nachádzajú sa tu stromy, po ktorých sa medveď naučil liezť.

Medveď nikomu neublížil, ani nikoho priamo neohrozil. Veľmi rýchlo po jeho úteku bol okamžite privolaný veterinár, ktorý medveďa najskôr uspal narkotizačnou puškou a následne utratil. Podľa slov hovorkyne zoologickej záhrady si nemohli dovoliť nechať zviera nažive pretože vykazoval agresívne správanie. Ide teda o krok, ktorý má návštevníkom zabezpečiť úplnú bezpečnosť. Navyše nemohli zviera ani premiestniť do voľnej prírody, pretože v zajatí celkom stratil prirodzenú plachosť voči ľuďom. A takto si tu my žijeme…
zdroj: nasaprievidza.sme.sk, teraz.sk
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi












Nahlásiť chybu v článku