Michal Blaško / / Kultúra
Wandererove Segry, nová sesterská skupina dievčat, ktoré prinášajú na naše malé Slovensko niečo úplne nové. Poznáte ich?  Na úvod sa nám predstavte. Kto vlastne ste?...

Wandererove Segry, nová sesterská skupina dievčat, ktoré prinášajú na naše malé Slovensko niečo úplne nové. Poznáte ich? 

wandererove

Na úvod sa nám predstavte. Kto vlastne ste? Kto tvorí Wandererove Segry?

Zdravíme, sme folk n’ rollová kapela pochádzajúca z Prešova a Košíc, ktorú založilo päť mladých dievčat (Nikol, Anett, Adrienne, Mishelle, Natalie) približne pred dvoma rokmi. Inak sme ale milovníci Slunce a Všeho.

Ako to celé vzniklo? Prečo práve takýto názov? Všetky ste sestry?

K nášmu vzniku sa viaže jedna Legenda. Na našom putovaní svetom sme stretli Wanderera, pútnika, ktorý sa stal našou inšpiráciou, naším nekonečným Slnkom, navždy. Áno, nie všetky sme biologické sestry, ale časom sme sa nimi stali – na jednom koncerte nás predstavili ako tri sestry a dve sestry a presne taká je aj skutočnosť.

Na scénu ste prišli s niečím, čo sa tu ešte nerobí. Máte zopár live nahrávok na youtube, no zatiaľ nič viac. Čo plánujete?

Plánujeme toho veľa, veď kto by neplánoval. V týchto dňoch sa však chystáme po dlhšom čase znova do štúdia, dokončiť už začaté skladby a následne vydať naše prvé DEMO. Chceme oživiť slovenskú hudobnú scénu o niečo, čo je vo svete už aktuálne. Nateraz budeme pokračovať v bytí a žití zo dňa na deň, pretože tak (ne)náhodne sme stretli mnoho ľudí a odohrali už mnoho koncertov.

[youtube TeVbWQnNJTQ 720 410]

Čím sa najviac pri tvorbe inšpirujete? Vaše hudobné vzory?

Láska, človek a príroda je naším Wandererom, našou múzou, ktorá ovplyvňuje slová i muziku.
A naše vzory? Nuž, máme ich veľa po celom svete. Popravde ich zneužívame na to, že si z nich berieme to, čo je pre nás najlepšie.

Vaše autorské skladby sú písané v češtine. Prečo?

Naše dávne životy siahajú až na územie Čiech, preto tento jazyk pokladáme za Náš. V „dnešnej“ tvorbe nám to vyhovuje a prináša tie správne  príbehy. No v budúcnosti sa môže kľudne stať, že sa rozhodneme pre slovenčinu prípadne angličtinu. Necháme/nechajte sa prekvapiť.

Demo bude obsahovať vaše autorské skladby, alebo plánujete nahrať aj veci vašich vzorov? Kedy by malo uzrieť svetlo sveta?

wandererove3Budú na ňom skladby, ktoré boli na svete ako prvé – úplne na začiatku našej tvorivosti. Nechali sme sa však poblázniť, a tak skúsime aj niečo novšie. Možno sa rozhodneme aj pre nejaký cover. Deň kedy sa naše demo ukáže svetu nemáme určený, ale s istotou môžeme povedať že to bude určite v tomto roku.

Čo sa snažíte svojou tvorbou odkázať? Na čo sa zameriavate pri písaní textov?

Miluj a dávaj druhým samého seba, v každú chvíľu nášho života, buď prítomný, vnímavý a buď. Vždyť BÝT někdy znamená mnohem víc – to je náš odkaz aj zmysel našich textov. Jednoduchý ľudský život zapletený  v každodennom príbehu bez konca.

Máte nejaký váš hudobný sen? A čo tie osobné sny? =)

Keď sme boli malé, naším veľkým snom bolo mať kapelu, prešlo pár rokov a je z toho skutočnosť. Našli sme sa ..sestry, ktoré dotvorili našu realitu. Náš veľký Sen je hrať pred tisíckami ľudí, a cítiť to spojenie, počuť, ako spievajú naše songy, vnímať tú radosť. Presne za týmto okamihom momentálne kráčame.

Vaše najväčšie priania?

A to je aj naše najväčšie prianie! =)

Čo by ste najradšej odkázali svojim fanúšikom či svetu?

Všetkým fandom a pandám vzkazujeme: Starajte sa o našu Matku Zem. Budúcnosť = dnešok. Sledujte našu fejsbukovú fa(j)npage. Videá na youtube. Aby nedošla ropa a neroztopili sa ľadovce. Svetový mier a nezabudnite kde je Amerika – u Grónska doleva! Vidíme sa na koncerte..

Komentovať (0)