boredpanda.com

Matej Mensatoris / / News
Medzinárodný deň žien si na Wall Street pripomenuli umiestnením sochy dievčaťa k zúrivému býkovi.

Slávna socha býka na Wall Street má teraz spoločnosť. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien umiestnila spoločnosť State Street Global Advisors, ktorá je tretím najväčším hráčom na poli správy aktív, sochu malého dievčaťa. Socha bola inštalovaná oproti známej soche rozzúreného býka, ktorý sa stal neoficiálnym symbolom Wall Street. Dievčatko má predstavovať sebavedomé a silné ženy a reprezentuje boj za práva žien v dnešnej dobe. Tým, že stojí oproti býkovi v dominantnej pozícií a to ešte na najslávnejšej „biznis“ ulici, dáva jasný signál o tom, že ženy sú majú silnú pozíciu aj v tomto „mužskom“ svete. 

State street global advisors je spoločnosť, ktorá disponuje kapitálom na úrovni až 2,5 bilióna dolárov. Pri dievčatku je umiestnená aj plaketa, ktorá vyzdvihuje silu žien vo vedení.

Sochu nebojácneho dievčaťa inštalovala spoločnosť State Street Global Advisors, ktorá disponuje až 2,5 biliónovým kapitálom.

boredpanda.com

Socha stojí na Wall Street oproti kultovému býkovi a vyzýva tak k rovnosti žien.

boredpanda.com

Stala sa tak symbolom boja za rovnosť žien a mužov vo svete veľkého obchodu. Socha bola umiestnená pri príležitosti Medzinárodného dňa žien.

boredpanda.com

Pozrite si video, kde sa o nebojácnom dievčati dozviete viac:

Pozri aj: 10 tajomstiev o ikonických objektoch sveta, o ktorých ste doteraz (možno) ani len netušili

interez.sk (mmm), boredpanda.com


Komentovať (0)