twitter.com (cuttermedia)

Michaela Galambošová / / News
Každý zákon sa dá obísť. Skupinka turistov z Nového Zélandu je toho skvelým dôkazom.

Tento bizarný príbeh vyvoláva úsmev na tvári. Počas novoročného obdobia v mestečku Coromandel bol vydaný prísny zákaz pitia na verejnosti. Mohli za to nepekné skúsenosti z minulých rokov, kedy sa obyvateľstvo nedokázalo držať na uzde a robilo sústavnú neplechu. Porušenie tohto príkazu sa trestalo pokutou alebo zatknutím. No aj tomu sa podarilo skupinke vynaliezavých turistov vyhnúť. Dostali totiž to skvelý nápad.

Keďže nechceli platiť pokutu 250 dolárov (približne 205 eur), ani oslavovať príchod Nového roku vo väzení, prišli na spôsob, ako sa dá obísť tento zákon. V ústí rieky Tairua vybudovali malý piesočnatý ostrov. Preniesli naň zopár plastových stoličiek a slušnú zásobu alkoholu. Nakoniec skupinka turistov vyhlásila, že sa nachádza v medzinárodných vodách, čo im pomohlo vyhnúť sa sankciám.

Všetko čo potrebujete, je dobrý nápad


Aj takto môžu vyzerať „medzinárodné vody“


Dokonca aj miestni predstavitelia zákona, na čele so šerifom Johnom Kellym ukázali, že majú zmysel pre humor, a preto sa rozhodli vynaliezavých turistov nesankcionovať. Ktovie, či tento nápad neinšpiruje aj ostatných. Koniec-koncov pitie v medzinárodných vodách nie je žiadnou novinkou, akoby sa to mohlo na prvý pohľad zdať. Už piráti dávno vedeli, že na medzinárodné vody sa nevzťahujú (takmer) žiadne zákony.

Pozri aj: Tento muž si pár týždňov pred konaním festivalu zakopal vodku na mieste jeho konania. Pašovanie alkoholu na festival tak doviedol do dokonalosti

ladbible.com
0
Komentovať (0)