Foto: Rankin

Sociálne siete na nás vytvárajú nesmierny tlak.

Príklady, ktoré nám udávajú sú prehnané a preto sa často môžeme cítiť ako menejcenní. Je jasné, že kvôli Instagramu máme na seba prehnané nároky. Čo je však horšie, prehnané nároky majú na seba aj tínedžeri, ktorí týmto trendom podliehajú omnoho ľahšie.

Fotograf John Rankin Waddell pracoval s tínedžermi vo veku od 13 do 19 rokov. Potom, čo ich odfotil, požiadal ich, aby pomocou rôznych aplikácií, ktoré mali k dispozícii, vytvorili fotografiu, s ktorou sú spokojní a boli by ochotní zverejniť ju na sociálnych sieťach. A výsledky sú alarmujúce.

Rankin

Deti mali pochopiteľne prehnané a nereálne nároky, pod ktorými si predstavujú dokonalosť. Fotograf samotný priznal, že si užil pár chvíľ s podobnými aplikáciami a aj to, že je to skutočne zábava. Zároveň však podotýka, že sú mimoriadne návykové. Tínedžeri by mali pochopiť, že dokonalosť, ktorú reprezentujú sociálne siete, neexistuje.

Rankin
Rankin
Rankin
Rankin
Rankin
Rankin
Rankin

Práve v dôsledku toho, že takéto očakávania na seba sa nedajú splniť, vznikajú u tínedžerov rôzne psychické problémy. Dokonalosť by sme si teda rozhodne za príklad brať nemali. Sociálne siete sú veľmi toxické a tak určite nespravíte krok vedľa, ak ich so svojho života eliminujete.

Fotografie použíté so súhlasom autora,designyoutrust.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )