Michal Blaško / / Kultúra
Koncom júna do Bratislavy zavíta americký spevák Matisyahu, ktorý je považovaný za jednu z najväčších svetových hviezd reggae. Pokračovateľ Boba Marleyho vystúpi aj so...

Koncom júna do Bratislavy zavíta americký spevák Matisyahu, ktorý je považovaný za jednu z najväčších svetových hviezd reggae. Pokračovateľ Boba Marleyho vystúpi aj so svojou kapelou 28. júna 2016 v bratislavskom Ateliéri Babylon. 

Matisyahu, vlastným menom Matthew Paul Miller, je na svetovej hudobnej scéne netradičným zjavom: Ortodoxný žid zmýšľaním aj zovňajškom, pohupujúci sa do rytmu reggae a šíriaci posolstvo o mieri na Blízkom východe, ktorý propaguje aj častou spoluprácou s moslimskými umelcami.

Pred štyri rokmi si dal z hlavy dole jarmulku, oholil sa a z „chasidskej reggae superstar“, ako ho dovtedy prezývali médiá, zo dňa na deň zmenil imidž na usmievavého lámača ženských sŕdc a dvojníka Jamieho Lannistera zo seriálu Game of Thrones. S vierou sa nerozlúčil, ale nepotrebuje ju už toľko prejavovať navonok: „Mám to vo svojom vnútri, nemusím to nosiť na sebe,“ vyhlásil v nedávnom rozhovore.

matisyahu_04

Vegán, ktorý za svoje vzory označuje Boba Marleyho, The Police a americké ska-punkové kapely ako The Mighty Mighty Bosstones či Sublime, je podľa magazínu Billboard najlepším súčasným reggae umelcom, za „najpozoruhodnejší zjav na reggae-scéne“ ho označuje aj life-styleový magazín Esquire.

Vyhrajte dve vstupenky 

Bratislavský koncert bude mixom jeho najväčších hitov ako Jerusalem či King Without A Crown a materiálu z jeho zatiaľ posledného albumu Akeda. Na tom sa Matisyahu vyrovnáva so zmenami vo vlastnom živote, najmä s rozpadom dlhoročného vzťahu a – na rozdiel od predchádzajúcej tvorby – rieši skôr osobné ako náboženské témy. Vstupenky na koncert sú dostupné na www.orepole.sk a ak ešte stále nemáte ten svoj, neváhajte sa zapojiť do našej súťaže. Stačí ak do 29. mája správne odpoviete na otázku: Kedy a kde naposledy vystúpil Matisyahu na Slovensku?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Andrea Sifrova.

0
Komentovať (0)