Foto: twitter.com (getarad)

Michaela / / Série
V práci nás pokarhajú za všeličo. Tento učiteľ matematiky bol však suspendovaný za to, že transgendera nazval dievčaťom. Kvôli tejto nepozornosti dostal poriadne pokarhanie.

Drvivá väčšina z nás sa usiluje o to, aby na našej Zemi bolo miesto pre všetkých, a to bez ohľadu na etnickú príslušnosť, náboženstvo či pohlavie. Práve však príslušnosť k pohlaviu a s tým spojené právo minoritných skupín sa čoraz viac dostáva na pretras. Už malé dieťa cíti, že je iné, pričom tínedžer sa vie už celkom presne „zaradiť.“ Ako jeden chlapec zo štátnej strednej školy v Oxfordshire, ktorý sa narodil v ženskom tele. Ten sa však pri počutí učiteľovej pochvaly „výborne, dievčatá,“ poriadne urazil. Pretože on predsa nie je žiadne dievča. Na prvý pohľad absolútna maličkosť, avšak rodičia transgendera to nenechali len tak. 

Joshua Sutcliffe je radovým učiteľom matematiky, ktorých na svete behá viac než dosť. Keďže sa jeho žiaci naozaj snažili, nezabudol ich pochváliť. Jeho osudovou chybou však bola nesprávna formulácia vety. Asi mal povedať „výborne dievčatá a meno dotknutého dieťaťa,“ ktoré sa necíti byť dievčaťom. Rodičia toto oslovenie vzali ako osobný útok na príslušnosť k pohlaviu ich dieťaťa a chudákovi Joshuovi nepomohlo ani to, že sa chlapcovi ospravedlnil.

27-ročný učiteľ bol dočasne suspendovaný, a tak si dal od učenia nedobrovoľný oddych. Čelí viacerým obvineniam, okrem iného k nesprávnemu zaradeniu dieťaťa k pohlavnej identite. Dokonca mu vyčítajú i to, že radšej oslovuje dotknutého študenta menom, než by mal povedať „on.“ Ani to však nie je všetko. Tento týždeň má mladý učiteľ predstúpiť pred disciplinárnu komisiu, ktorá nad ním vysloví záverečný verdikt. Joshua je však taký pobúrený absurdnosťou celej situácie, že sa rozhodol, že neostane ticho. Nikoho nechcel úmyselne uraziť. Preto nečudo, že je znechutený a sklamaný z konania školy, ktorá si vzala za úlohu za každú cenu ochraňovať práva študenta, a to aj v prípade, že ide o takúto delikátnu záležitosť.

Rodina je presvedčená, že učiteľ „sedí“ na ich dieťati, pretože nevie prijať jeho inakosť

Mladý učiteľ toto tvrdenie odmieta. Tvrdí, že ku všetkým deťom sa snaží pristupovať rovnako. Rodičom transgender dieťaťa však vadia aj zlé známky z matematiky, avšak všetko nasvedčuje tomu, že Joshuov študent dostal zlé hodnotenie právom. Pri obvinení z netolerancie a diskriminácie dieťaťa učiteľovi nebolo dokonca ani umožnené porozprávať sa s kolegami. Škola urobila všetko preto, aby Joshua izolovala od zvyšku učiteľského zboru. Asi vedela prečo.

Učiteľ právom dáva najavo svoje rozhorčenie. I keď sa ospravedlnil, nevidí nič zlé na tom, aby niekoho, kto sa narodil v tele dievčaťa, nenazýval dievčaťom. „Je to predsa biologicky správne,“ dodáva. Veríme, že vyšetrovanie sa bude niesť v prospech učiteľa. Alebo sa stane Joshua exemplárnym príkladom, ktorý stojí za to potrestať? Stále síce platí, že kto chce biť psa, palicu si nájde, no ostáva nám dúfať, že teraz to bude predsa len inak.

Pozri aj: 48-ročný muž opustil manželku a svojich 7 detí, aby sa mohol stať 6-ročným dievčatkom

dailymail.co.uk
Komentovať (0)