falconluxury.com

Aj veci bežnej spotreby môžu stáť šialené sumy. Pritom efekt ich použitia sa výrazne nelíši od tých, ktoré stoja zlomok ich ceny.

Pre väčšinu z nás je kúpa napríklad nového mobilného telefónu za niekoľko sto eur, významnou investíciou, ktorú si najprv dobre premyslíme. Na druhej strane, nad vecami bežnej spotreby, ako je napríklad dáždnik, či šnúrky do topánok ani nerozmýšľame, veď ich kúpime skutočne za pár eur a svoju funkciu plnia dobre. Teraz si ale predstavte, že ste neuveriteľne bohatí  a potrebujete to dať všetkým naokolo patrične najavo. V takom prípade ste ochotní zaplatiť za obyčajné veci, ale v maximálne luxusnom prevedení, sumy, ktoré sú až nekresťansky hriešne. Veď posúďte sami.

Cumeľ s diamantami

ulubulu.com

Najdrahší cumlík na svete je vyrobený zo silikónu, no jeho telo je z bieleho zlata a nachádza sa na ňom až 280 diamantov. Každé bábätko by bolo z jeho prevedenia určite nadšené.

Zlatý iPhone s diamantami

falconluxury.com

Tento VIP iPhone je potiahnutý zlatom a platinou a vykladaný diamantami. S cenovkou 45 miliónov, je najdrahšou položkou v našom zozname. Toto rozhodne nie je iPhone, ktorý by ste kúpili na paušál u operátora.

Posteľ zdobená zlatom a drahými kameňmi

stuarthughes.com

Luxusná posteľ Stuart Hughes stojí neuveriteľných, takmer 6 miliónov eur. Jej rám je vyrobený z najlepšieho dreva pochádzajúceho z jaseňa, čerešne a gaštana. Zlata, samozrejme 24 karátového, sa na tejto posteli nachádza vyše 100 kg. Ak sa o niekom hovorí, že si svoj majetok odkladá do postele, v tomto prípade je to doslovné.

Kondóm Louis Vuitton

Aj keď je táto položka z nášho zoznamu „najlacnejšia“ i tak je tento prezervatív ten najdrahší, aký sa dá kúpiť.  Kondóm navrhol podnikavec z Gruzínska Irakli Kiziria. Luxusné prevedenie v škatuľke pripomína skôr šperk. Každá dáma by bola takýmto romantickým darčekom určite nadšená.

Vysávač so Swarovski kryštálmi

electrolux.com

Tento vysávač je zapísaný dokonca v Guinessovej knihe rekordov ako najdrahší vysávač. Je zdobený 3700 kryštálmi Swarovski. Je ťažké si vôbec predstaviť, že ho niekto používa na upratovanie domu.

Zlatý bicykel

goldgenie.com

Bicykel je celý pokrytý 24 karátovým zlatom, čo vysvetľuje jeho cenovku. Sedlo je pokryté najjemnejším semišom a bicykel je ešte dozdobený diamantami. Nechať ho zaparkovaný v stojane na bicykle, vyžaduje poriadnu dávku odvahy, či vieru v poctivosť ostatných ľudí.

Dáždnik z krokodíla

billionairecouture.com

Najdrahší dáždnik je vyrobený z krokodílej kože a za jeho návrhom stojí taliansky milionár Flavio Briatore a dizajnér Angelo Galasso. Zabudnúť si tento dáždnik pri odchode z párty sa rozhodne neoplatí a to ani nemusí pršať.

Elektrický kufor

henk-suitcase.com

Tento milý kufrík je vyrobený kombináciou luxusných materiálov, medzi ktorými nechýba eben, titán, uhlíkové vlákna, či rôzne typy usní. Navyše, jeho kolesá poháňa elektrický motor. Kufor stačí chytiť za rukoväť a nakloniť, pričom sa automaticky spustí elektromotor a kufor sa vydá smerom, kam je nasmerovaný. Strata batožiny na letisku a to aj bez toho, aby v kufri niečo bolo, dokáže pekne zamrzieť.

Zlaté šnúrky

mr-kennedy.com

Pár zlatých šnúrok vás vyjde skutočne dosť veľa. Súčasťou dodávky je aj ich doručenie priamo k „topánkam“ zákazníka. V akej cene majú byť topánky, do ktorých šnúrky pôjdu, to sa nikde neuvádza.

Bonus: Modré knedle

hybridtechcar.com

V luxusnej reštaurácii v New Yorku, si môžete objednať najdrahšie knedlíky na svete. Už na prvý pohľad je jasné, že sa od ostatných líšia svojou farbou. Tá je docielená tak, že do knedlí sú primiešané žľazy rohatej lampášovej ryby, čo im dodáva modrý nádych. Zákazníci chvália ich výbornú a bohatú chuť. Podľa nás je to ideálna príloha napríklad k segedínskemu či maďarskému gulášu, len si nie sme istí, či sa tieto gastronomické špeciality nachádzajú aj v jedálnom lístku tejto luxusnej reštaurácie.

Pozri aj: Koľko batožiny si beriete na výlet vy? Saudskoarabský kráľ si jej berie 500 ton, vrátane dvoch luxusných Mercedesov a osobných výťahov

interez.sk (mmm), brightside.me, oddstuffmagazine.com

Príbehy
0
Komentovať (0)