Aktuálna správa, Bleskovka
Diaľnica D1 bude podľa informácií od polície obojsmerne uzavretá.

Pri diaľnici D1 v úseku medzi Sencom a Blatným unikla nebezpečná látka. Bude preto obojsmerne uzavretá. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Krátko pred 15:30 sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky,“ priblížili policajti. Vyzývajú preto vodičov, aby sa danému miestu vyhli a pokiaľ je to možné na prejazd využili alternatívnu trasu. Zároveň žiadajú vodičov, aby sa riadili pokynmi polície.

Mesto Senec na sociálnej sieti informuje, že pri bioplynovej stanici cestou na Svätý Martin pravdepodobne praskla nádrž, z ktorej sa vyliala tekutina. „Mesto informovalo príslušné inštitúcie a úrady. Situáciu riešia hasiči a Okresný úrad Senec koná ďalšie kroky,“ spresnila samospráva. Z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru potvrdili, že na mieste zasahujú hasiči.

Diaľnica je už prejazdná

Aktualizácia: Po 17:00 polícia na sociálnej sieti informovala, že diaľnica D1 je po úniku nebezpečnej látky opäť prejazdná. Ako informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bianka Královičová, na miesto bolo vyslaných 17 príslušníkov HaZZ z Bratislavy, Pezinka a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka,“ uviedla Královičová a dodala, že príslušníkom HaZZ sa únik nebezpečnej látky podarilo zastaviť. Nikto sa pri zásahu nezranil. „Bioplynová stanica nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Zasahujúci príslušníci aktuálne pracujú na odstránení približne 500 metrov kubických uniknutej látky,“ uzavrela.

Najnovšie články