Foto: Tesla

Kanaďan bol obvinený z nebezpečnej jazdy.

Nové autá poskytujú možnosti, o akých sa vodičom v minulosti ani nesnívalo. Jedným z nich je, že v prípade autonómnych áut, je možné zapnúť autopilota. Legislatíva ale aj tak prikazuje vodičom ostať v strehu, no niekedy to porušujú. 

Obaja spali

Jedným z nich bol aj Kanaďan v provincii Alberta. Polícia si podľa denníka The Guardian všimla automobil Tesla model S, ktoré jazdilo rýchlosťou viac ako 140 km/h, pričom obidve predné sedadlá boli sklopené a vodič aj spolujazdec vyzerali, že spia.

Tesla pred policajtmi zrýchlila

Po tom, čo polícia na nich zablikala, Tesla zrýchlila na 150 km/h. Rýchlostný limit na väčšine kanadských diaľníc je pritom iba 110 km/h. 20-ročný vodič bol obvinený z prekročenia rýchlosti a bol mu pozastavený vodičský preukaz na 24 hodín. Neskôr bol však tiež obvinený z nebezpečnej jazdy.

Ilustračná foto: wikimedia.org(Greg Gjerdingen)

Policajný seržant Darri Turnbull pre CBC News povedal, že policajtom je už 23 rokov, pričom väčšinu času sa venuje dopravným priestupkom. “Nemám slov. Nikdy predtým som nič také nevidel, ale, samozrejme, takáto technológia nebola v minulosti k dispozícii,” uvádza BBC.

The Guardian pripomína, že toto nie je prvý podobný prípad a jeden podobný sa tiež odohral v januári tohto roka v kanadskom Ontáriu, keď vodič išiel 135 km/h. V USA dokonca vyšetrujú niekoľko smrteľných nehôd, pri ktorých vodiči použili režim autopilot.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )