Foto: Pixabay/youtube.com (JurajVie)

Čo vidia slepí ľudia?

Nie každý má také šťastie, ako väčšina z nás. Niektorí ľudia, či už od narodenia, alebo v dôsledku nešťastnej udalosti, prišli o zrak. Ako taký človek vlastne “vidí” svet? Samozrejme, to čo slepý človek vidí, resp. nevidí, záleží od stupňa jeho slepoty. Ak je človek čiastočne slepý, môže dokázať vnímať rozličné farby, či odtiene. Ak sa ale človek narodí ako slepý, nám čo vidíme, sa naskytá otázka: “Čo vlastne taký človek vidí?”

Vidí tmu, alebo čiernu farbu? Nie. Nevidí nič. Ale, čo to vlastne to “nič” je? Môžeme si to predstaviť na nasledujúcom príklade. Ak sa pozeráte pred seba, to čo sa nachádza za vami, je to “nič” čo vidíte.

Mnohým z nás sa takisto načrtá otázka, či slepí ľudia môžu mať vôbec vizuálne sny. V niektorých prípadoch áno, v iných zase nie. Záleží to od toho, či je človek slepý od narodenia, alebo prišiel o zrak v priebehu času.

O tom, ako vysvetliť farboslepým ľuďom čo je to farba, a tiež, ako si môžete otestovať, že v zornom poli niečo neuvidíte, to všetko zistíte v nasledujúcom videu od Youtubera JurajaVie:

Pozri aj: Predstavte si, že by ste svoje orgány predali na čiernom trhu. Takáto by bola ich hodnota

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )