Tento hotel inšpirovaný horami sa vám bude určite páčiť. Navyše ponúka nádherný výhľad a to priamo v lyžiarskom stredisku.

Ak máte radi špecifické miesta, ktoré sú netradičnejšie ako tie bežné, tento hotel vás určite zaujme. Minimalizmus ukrytý v týchto hotelových kaskádach je naozaj výnimočný. Hotel sa nachádza v lyžiarskom stredisku a bol postavený tak, aby vôbec nezasahoval do prírodného prostredia krajiny. Navyše ponúka priestrannú terasu s krásnym výhľadom na Kaukaz. Perfektné, nie? 

Ak by vám niekto povedal, že vás vezme na dovolenku a budete bývať v hoteli z kontajnera, asi by ste zbledli, možno prevrátili očami alebo si vymysleli nejakú výhovorku, aby ste tam nemuseli ísť. Je naozaj pravda, že slovo kontajner vo väčšine ľudí evokuje niečo, čo zrovna ,,pohodlím“ nevonia. Sami sme sa však mohli presvedčiť, že také kontajnery majú veľmi šikovné využitie. Dokonca aj u nás na Slovensku je nejedna škola, ktorá je postavená pomocou týchto kontajnerov.

Nápad bol inšpirovaný horami, ktoré pripomínajú trojuholník. Hotel Quadrum je postavený z lodných kontajnerov do tvaru pyramídy. Za touto mimoriadnou stavbou stoja dva šikovní architekti Sandro Ramishvili a Irakli Eristavi. Hotel je navyše prispôsobený miestnemu terénu. Hlavnou filozofiou projektu bolo chrániť životné prostredie najmä pred škodlivými účinkami. Pri budovaní hotela si pracovníci dávali pozor, aby zostala krajina nedotknutá. Materiál použitý na stavanie bol vybraný tak, aby bol šetrný k životnému prostrediu.

Celá stavba stojí na kovových stĺpoch a pozostáva z niekoľkých prepojených kontajnerov. Táto enviromentálne ladená budova teda vôbec nezasahuje do pôvodnej krajiny. Ak bude treba, jednoducho sa rozloží a kontajnery sa odvezú preč. Hotel Quadrum sa nachádza v gruzínskom lyžiarskom stredisku Gudauri v neuveriteľnej výške 2200 metrov nad morom. Ubytovanie sa v tomto nádhernom a navyše veľmi šetrnom hoteli je skutočným zážitkom. Za ten výhľad to naozaj stojí!

quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri
quadrum-gudauri 

Hotel možno na prvý pohľad nevyzerá až tak dobre, no keď sa ocitnete vnútri, budete milo prekvapení. Skvelý dizajn, navrhnutý šikovnými architektmi, vytvára naozaj veľmi príjemnú atmosféru a vy sa tam budete určite cítiť veľmi pohodlne. Ak k tomu pridáte čarovný výhľad, budete sa cítiť nielen pohodlne, ale ako v skutočnej rozprávke. Na to slúžia najmä veľké priestranné okná, vďaka ktorým budete mať nádherné hory hneď na očiach.

Interez.sk (Anna Zábojníková), boredpanda.com
Uložiť článok

Najnovšie články