Leif Kullman

Tento článok ste otvorili s tým, že ide určite o nejaký hoax. Veď taký malý a tenký strom predsa nemôže mať vyše 9-tisíc rokov....

Tento článok ste otvorili s tým, že ide určite o nejaký hoax. Veď taký malý a tenký strom predsa nemôže mať vyše 9-tisíc rokov. Musíme vás však sklamať, žiadny hoax sa nekoná, je to pravda. Prednedávnom sme písali o najvyššom strome sveta, ktorý sa konečne podarilo odfotografovať, dnes sa pozrieme na najstarší strom sveta, ktorý bol objavený len nedávno. Smrek stojí v švédskom národnom parku Fulufjället a meria iba niečo cez päť metrov a mnohí by si povedali, že nie je ničím výnimočný.

Strom, ktorý sa volá Starý Tjikko, má neskutočných 9 550 rokov. Zistilo sa to podľa jeho bohatej koreňovej sústavy. Korene majú schopnosť klonovania takže strom, ktorý dnes vidíme na povrchu má len 600 rokov, avšak nie je to vôbec prvý strom, ktorý z tejto koreňovej sústavy uzrel svetlo sveta. Tie z tejto sústavy rašili už v dobe kamennej. Takto vyzerá strom, ktorý má najstaršie korene sveta.

Karl Brodowsky
Karl Brodowsky
Carkrull
Carkrull
Leif Kullman
Leif Kullman
Karl Brodowsky
Karl Brodowsky
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy